30 Eylül 2013 Pazartesi

Düğün Fotoğrafı İçin Önemli Mekanlar

Evlenmeye karar verdiğiniz anda hemen düğün için fotografcı seçimine ve fotoğraf çekimi için mekan seçimine başlamalısınız.Evet,başlarda önem verecek daha farklı işleriniz oluyor ama sonucunda size o özel anı hatırlatacak en önemli şey fotoğraflarınız oluyor.Yıllar sonra dönüp baktığınızda yine içiniz kıpır kıpır olmalı.

Yeni tecrübe edindiğim bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum.Öncelikle sizin ve eşinizin kişiliği çok önemli çünkü; yer,mekan,pozlar buna göre belirleniyor.
Gelinlik seçiminizide göz önünde bulundurmanız ve o günkü hava şartlarını önceden takip etmeniz size çok fayda sağlıycak.İlk olarak size Emirgan korusundan bahsedicem.( havanın durumunu göz önünde bulundurun.) İstanbul-Sarıyere bağlı emirgan semtinde bulunmaktadır.Yamaçlar üzerine yayılmış,gözün alabildiğine yeşil ve rengarenk çiçeklerle kaplı geniiişşşş bir alandır.
Gelinliğin yanında parlayacak bütün renkleri orada bulabilirsiniz.Yeşillikler üzerinde bir çok poz yakalayabilirsiniz.Hem sizi de kendi ahengi içine alarak o günün stresini atmanıza yardımcı olucaktır. :)
               (Resimler internetten alıntıdır.)


İkinci olarak benimde çekim için tercih ettiğim Rahmi Koç Müzesinden bahsetmek istiyorum.Havanın durumu aslında bu mekan için önemli değil çünkü hem açık hem kapalı yerleri var.

5 Kişiden oluşan bir paket sunuyorlar.İçerisinde gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi bulunmaktadır.350 tl ödeyerek 5 kişi müzeye giriş yapabiliyorsunuz.
Çekim sırasında müze içerisinde bulunan fenerbahçe vapuru,moda tramvayı,atlı tramvay,dc-3 uçak gibi objeler içerisine girerekde fotoğraf çektirebilirsiniz.Gerçekten çekim sonucunda harika bir iş çıkıyor. :)Şuan için aklıma gelen mekanlar bunlar.İnşallah yardımım dokunmuştur :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder