9 Eylül 2013 Pazartesi

KINA ALIŞVERİŞİ

İnsanın gittikçe gidesi,her gittiğinde de para harcayası gelen tek yerdir eminönü.Benim oturduğum bölgeden 2 vesait yapılarak gidiliyor.En güzel kısmı tranvaya binip geze geze eminönüne ulaşmak.
Tranvaydan iner inmez bir telaş sarıyor insanı ister istemez. :) İnsan kalabalığı sizi alıp götürüyor....
Yeni camiinin önünde mutlaka otururum.merdivenlerde kendime bir yer bulur ve hemen bir sigara yakıp seyre dalarım galata köprüsünü,insanların koşturmasını....
Bu sefer eminönüne 14 eylülde olacak olan kınam için alışveriş yapmaya gittim.Mısır çarşısından geçerken sıra sıra dizilmiş dükkanlardaki çeşit çeşit lokumlar beni benden aldı :))
İnsan kendisini kaybetmesinde ne yapsın bu kadar lokumcu,baharatçı içinde :) Ayrıca denemek için hint safranıda aldım.Namını çok duydum ama denemek yeni nasip olacak..

Kına için çerez,kına,mendil,bindallı falan filan derken kocaman kocaman poşetler aldık elimize ve evimizin yolunu tutmaya başladık.Allah'ın izni ile bu işin içindende hayırlısı ile çıkacağım.Allah utandırmasın.
Eminönünden ayrılırken bundan sonra en ufak bir eksik için bile buraya gelip o güzel koşuşturmayı yaşamak için kendime söz verdim.. :) Hadi bakalım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder