16 Eylül 2013 Pazartesi

Kına Gecesi

Çok farklıdır kına geceleri.Evliliğe atılan adımların en güzeli,en duygulusu,en eğlencelisidir.14 eylül cumartesi saat 7de kına gecem vardı.Bir gün öncesinde uyuyamadım ama heycan değildi sebebi bir burukluktu.Kendimi hem mutsuz hemde çoook mutlu hissediyordum.Derler ya gelin hem ağlar hem gider diye, gerçekten öyle :)
Gelelim hazırlanma aşamasına.. :) yakın akrabalar erkenden gelmeye başlamıştı,herkes de bir heyecan ve hazırlanma telaşı vardı.Kuaföre giderken yanımda ablalarım kuzenim ve biricik yiğenim duru vardı.Tabii her zamanki gibi ilk o hazırlandı :) Sırayla herkesin işi bitince ben oturdum koltuğa ve esas kalp çarpıntılarını ufak ufak yaşamaya başladım.Çok güzel olmalıydı herşeyy..


Bütün kızlar toplanmıştık ve çok güzeldik :)
Saat oldu 18:30 ve biz kına yerine geldik gelenleri karşılamak için erken gelmiştik.Bir kaç resim çekildik.

Canımın içi annem çok mutluydu ve içten içe ayrılacağımız içinde üzülüyordu.
Saat 19:00 olmuştu ve yavaş yavaş herkes geliyordu.Çocukluk arkadaşım merve,amcamın kızları,dayım,teyzelerim,eski arkadaşlar,dostlar,erkek tarafı,kız tarafı derken kalabalık oldu ve kına gecemiz start verdi :)

Kına gecelerinde misket havaları,roman havaları,ankara havaları meşhurdur.Bende oynamayı çok seven bir gelin çıktım :) Hiç oturmadım diyebilirim..Evet evet hiç oturmadım. :) eeee halaylarda cabası...
Yerimize geçtik..Kına yakma vakti gelmişti.Heycanlıydım.Başörtümü örttü canım ablam sezen.Elimi tuttu ve yanımdan hiç ayrılmadı.Başladı o müzik... 
Kınayı getir aney
Parmağın batır aney
Bu gece misafirem
Koynunda yatır aney

İnsan kendini birden ailesinden kopmuş,yapayalnız kalmış hissediyor.Hatta benim içimden o anda vazgeçmek bile geldi. :) Sezen Parım ablam hüngür hüngür ağlıyordu.Elimi tuttuğu için titreyişini bile hissediyordum.Hayat ne garip, hangi kuş yuvada kalmışki??
Kına faslı bitti tekrar oyun havaları,tekrar halaylar,roman havaları derken canımız çıkana kadar oynadık :)
Tabiii bu arada taksim olayınıda unutmadık :) Bizde diren kına yaptık :)

Yanımda olan olmayan,benimle o anımı paylaşan en candan sevdiklerime çok teşekkür ederim.

4 yorum:

 1. Çoookk mutlu ol inşallah. Allah bi yastıkta kocatsın :)

  YanıtlaSil
 2. aminn :) çok teşekkür ederim.Herkes mutlu olsun inşallah

  YanıtlaSil
 3. Allah tamamına erdirsin inşallah fıstık nice mutlu günlerin olsun

  YanıtlaSil
 4. amin tatlım.Allah utandırmasın :)

  YanıtlaSil