4 Ekim 2013 Cuma

Gelinlik Seçimi İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bugün de sizinle hafızamda kalan tap taze bilgileri paylaşmak istedim.Yeni bir gelin olarak duyduğum,araştırdığım ve uyguladığım fikirleri sizede aktarmam iyi olur diye düşündüm.

Özellikle evlilik kararı aldığınız andan itibaren tek derdiniz gelinlik oluyor bunu biliyorum. :) Ve o gün en güzel en özel siz olmalısınız.Uzman değilim tabiki ama nacizane fikirlerim şunlardır;

Elbette ki hepimizin farklı beden ölçüleri var.Kimimiz toplu, kimimiz zayıf,kimimiz uzun, kimimiz kısayız.Kafanızda tasarladığınız gelinlik belki sizin vücudunuza uygun değildir.

Favori renk olarak beyaz yine ön planda.Fakat artık krem,pastel tonları da tercih ediliyor.Ben kırık beyaz tercih etmiştim çünkü, gelinliğimin komple dantel olması beyaz rengi çok kaldırmıyordu.Bir de ten rengim buğday bu yüzden kırık beyaz daha hoş durdu.(aklınızda olsun)

Size en önemli tavsiyem bütün aklınızda olan mağzaları gezmeniz ve gözünüze ilk çarpanı denemenizdir.Aynaya baktığınızda gelinlik çok hoşunuza gidiyor ama kendi üzerinizde nasıl durduğunu anca o şekilde net olarak görebiliyorsunuz.Eğer biraz toplu bir vucudunuz varsa; içi korseli arkadan bağcıklı bir gelinlik secmenizi öneririm.Çünkü; korse sizi bir beden daraltıyor bir de arkadan bağcıklar iyice sıkıldığında toplamda 2 bedene yakın incelmiş oluyorsunuz.Ve kabarık olmayan bir tafta tercih edin ki sizi daha ince göstersin ve rahat hareket edebilesiniz.

Eğer kısa boylu iseniz, önü V kesimli gelinlikleri tercih edebilirsiniz.sizi daha uzun göstericektir.

Göbeğinden şikayetçi gelinler ise A-formlu gelinlikleri tercih etmelidir.

Benden şimdilik bu kadar. :)
Yeni evlenecek olanlara kolay gelsin diyorum :)

2 yorum:

  1. Moda evlerindede artık kar beyaz gelinlik pek tercih edilmiyor çoğunluk kırık beyaz krem rengi gelinlikler. Ayırca Oleg Cassini gelinliklerini tavsiye ederim. Şu ana kadar 6 arkadaşıma tavsiye ettim hepsi pek çok gelinlikçi gezdi ve sonunda Oleg Cassini'den aldılar. Hem bütçe olarak uygun hemde her model var. Bayrampaşa İstanbul Forum, Mecidiyeköy Cevahir Avm, Bağdat Caddesinde yerleri var. Randevu alıp gidiyorsun ilgi alaka çok güzel. Benim tercihim Oleg Cassini :))

    YanıtlaSil
  2. :)) hatta bir kac modelini gostermistin bana. Gercekten şık ve zarif modelleri var.

    YanıtlaSil