31 Ekim 2013 Perşembe

Playdate Turkey İle 29 Ekim

Kokosh anne'yi sosyal medya ile tanıdığım andan itibaren onunla tanışmayı çok istiyordum.Bana bir çok şey katacağını, ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.


Kokosh anne'nin Playdate Turkey adlı bir oluşumu var.Playdate yurtdışında da ailelerin çocuklarını bir araya getirdikleri bir terim ve şuan Meltem Bicioğlu'nun katkısıyla ve Hürriyet Aile'nin de desteği ile Türkiye'de.
Playdate Turkey'de çocuklarınız sosyalleşirken sizde keyif alacak, vakit geçircek zaman bulabiliyorsunuz.Her etkinliği ayrı süprizlerle gerçekleşen bu oluşumda siz de çocuğunuzla birlikte olmak isterseniz TIK TIK....


3.Etkinlik olarak 29 Ekim tarihini seçmiş kokosh anne, ne de iyi yapmış..Cumhuriyet'imizi coşkuyla yaşadık ve yaşattı anneler çocuklarına.

Etkinlik için Kids Music Class (etiler müzik okulu) bize ev sahipliği yaptı.Dress code: kırmızı-beyazdı.
Müzik okuluna geldiğimizde Her yer balonlarla süslenmişti ve kırmızı beyazdı.
Meltem Hanım (kokosh anne) bizi kapıda karşıladı, sımsıcacık gülümsemesiyle.Kendisiyle tanıştığım için çok mutlu oldum.Umarım bundan sonra her etkinliğine katılma imkanım olur.


Tek tek bütün çocuklara balonlar ve bayraklar dağıtıldı.

Bütün katılımcılar gelene kadar bahçede oturduk.Çocuklar da bahçedeki oyun parkında vakit geçirdiler.Etiler müzik okulunun bütün çalışanları güler yüzlerini hiç eksik etmediler.Çocukların ilgisini çekecek şekilde giyinmişlerdi ve hepimizle çok ilgililerdi.

Üst katta 0-3 yaş grubu çocuklar, alt katta ise 3-6 yaş grubu çocuklar ve anneleri vardı.
Öyle sevimli, öyle şen şakrak bir hocayla birlikte; keman,bateri,piyano ve perküsyon müzik aletlerini kullanıp,müzik eşliğinde dans edip eğlendik.
Ayrıca böyle etkinliklerde en can alıcı nokta bence, yeni insanlarla tanışmak, hatta sosyalmedyadan tanıdığın insanlarla yüzyüze karşılaşıp arkadaşlığınızı daha da pekiştirmek.

SaryaDerya (teknolojik anneler) ile sosyal medyadan tanışıyorduk.Bu etkinlik ile birlikte birbirimizi daha iyi tanımış olduk.Badem gözlü aze'yi de çok sevdim.


Eğlence zamanı bitince etiler müzik okulunun bizim için hazırladığı açık büfeye geçtik.


Aptamil mama'dan meyveli yoğurda, kekden limonataya kadar herşey ama herşey en ince ayrıntıya kadar düşünülmüştü.

Günün sonunda 'Müziğin çocuk gelişimine faydası' hakkında bir söyleşi yapıldı.Söyleşi bitiminde gururla 10.yıl marşını söyledik ve Meltem Hanımın bizim için hazırladığı hediye paketlerimizi alıp oradan ayrıldık.


Hediye paketinin içinde Teknolojik Annelerin de gelenlere bir süprizi vardı.


Bu güzel organizasyon için öncelikle 
Kokosh Anne-Meltem Bicioğlu'na,
Hürriyet Aile'ye ve 
Etiler Müzik Okulu'na 
çoookkk teşekkür ederim.

Sanırım bu Playdate Turkey yüzünden çocuk yapacağım :))))
4 yorum:

  1. Çok keyifli bir gün olmuş, hepinizde çok tatlı çıkmışsınız. Sevgiler

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim canım keşke sen de burada olsaydın sen de gelseydin :) Buraya geldiğinde haber et :)

    YanıtlaSil
  3. Ne de güzel zaman geçirmişsiniz :) Çok mutlu oldum sizin adınıza :) Katıldığınız hediye etkinliği sonuçlandı bu arada :) http://yaseminemerhabade.blogspot.com/2013/11/hediyelesme-etkinligi-eslesmeleri.html

    YanıtlaSil