9 Ekim 2013 Çarşamba

Şişhane'den Karaköy'e Yürüyüş

Bir anda havaların soğuması ile mont ve bot ihtiyaçlarımızın aciliyeti arttı haliyle.Eşim işi gereği açık mekanlarda çalışıyor.Bu yüzden dağcı montlarını ve botlarını tercih ediyor.Cumartesi günü birlikte alışveriş yapmak için Karaköy'de ki Atlas mağzasının yolunu tuttuk.
Karaköye öyle otobüsmüş tranvaymış gidilmez.İneceksin şişhanede karaköye yürüyeceksin.Özellikle de yüksek kaldırım yokuşundan ağır ağır yürüyeceksin, geze geze gideceksin.
Biz de tam size söylediğimi yaptık.Yüksek kaldırım yokuşundan aşağı doğru inerken çokk güzel,şirin mi şirin,hem ucuz hem değişik şeyler bulabileceğiniz dükkanların önünden geçtik.

Takıcı,tokacı,enstürmancılar,ev eşyaları satan dükkanlar,kıyafet dükkanları....Gezmek için şevk edici oluyorlar :)
Solda çok güzel bir ara sokak gördük ve hadi girelim dedik.İyiki girmişiz karşımıza 3 katlı,menüsü güzel,fiyatları da çok uygun bir mekan çıktı. :)

Neden bilmem daha bu renkleri görünce bi ısındım bu cafeye.Adı Nakka :) Aman bir de güler yüzlüler,bir de sıcaklar :)

Merdiveni görünce ikinci katı merak etmemek mümkün değil :)


İkinci katı farklı bir atmosferle karşılıyor bizi.Her köşede küçük küçük kütüphaneler....Bizi çok iyi karşıladılar bunun için bütün çalışanlara teşekkür ederim. :)

Alışverişi de bitirdikten sonra biz bu yürüyüşü burda kesmeyelim dedik. :) Hızımızı alamadık sanırım :)

Karaköyden, 'tabana kuvvet' diyerek Eminönünün yolunu tuttuk.Galata köprüsünden geçerken en az yarım saat halici izledik, hava soğuk olmasa daha da dururduk. :) Eminönüne gelince elim boş dönemiyorum.Bu sefer evde boş kalan saksım için açelya tohumu aldım bir de toprak.Eve gider gitmez ektim.:)

Eminönünde küçük pet shoplar da var.Orayı da bir turlayalım dedik veeeeeee

İşte bu güneş gibi parlayan ismini de şems koyduğumuz tatlı mı tatlııı Sultan Papağanının sahibi oldum :) Eşimin hediyesi oldu bana.Bize alışması en az 20 günü alırmış,olsun sabırla bekleyeceğim :)

Haftasonlarınızı İstanbul'da yaşayın derim :))) Eve dönerken size Galata Kulesinin de resmini çektim :) İstanbul çoookkk güzelsin bee :))2 yorum: