21 Ekim 2013 Pazartesi

Tatilden kareler 1 :) -GİDİŞ-

Cuma günü geldi çattı ya beni bir sevinç kapladı ki sormayın :) EEE evlilik dönemi atlatmak kolay değil.Biz düğün sonrası balayı yapmadığımız için dört gözle bayram tatilini bekledik.Hele de gidilecek yer Altınoluk olunca benim heycanım on katına çıktı.

Annem babam ben ve ablam gidecektik aslında tatile, eşimin işi anlık olduğu için plan yapmak çok zor oluyor ama perşembe günü 'geliyorum' süprizini verince benim için çok büyük bir mutluluk oldu. :) Dönüş için hemen ona da bir bilet kestirdik.Fakat aynı otobüste ayrı koltuklarda dönmüş olsak da bilet bulduğumuza şükürettik..

Neysee,gelelim o güzel cuma gününe :) İş çıkışı eşimle hemen eve koştuk son hazırlıkları tamamladık.Gece 3'de yola çıkacaktık.Hiç uyumamayı tercih ettik ve hemen yemekten sonra bizim oturduğumuz yerdeki cafelerden birine gidip biraz lafladık,arkadaşımızla.Yola çıkınca beni bir huzur kapladı.Her Altınoluk yoluna çıkışımda böyle oluyorum.Orada beni rahatlatan birşey var.Havasını söylemek bile istemiyorum.Kaz dağlarının o muhteşem oksijeni insanı nasıl rahatlatmaz kii....

Yolda biraz uyuduk,biraz sohbet ettik,biraz müzik dinledik ve en sonunda feribota ulaştık.Herkes yolların çok kalablık olduğunu söylüyordu ve herkes trafikten şikayetçiydi.Aksine biz çok rahat gittik.Hatta hiç trafik bile yoktu :) ŞANSLIYIMM :)

Feribottayken sizin için resimler çektim.Sabaha karşı feribota ulaştığımız için güzel görüntüler vardı.Güneşin doğuşunu feribottan görmek muhteşemdi.Abarttığımı düşünebilirsiniz ama, ben bu görüntüyü izledikçe bambaşka bir boyuta geçiyorum..Doğayı çok seviyorum..


Geliboluyu arkamızda bıraktık..'DUR YOLCU !' uyarısıyla bizi karşılayan Çanakkale'ye yaklaştık..


Her sene bu yoldan geçtiğimde bıkmadan usanmadan ard arda okurum bu yazıyı.Tüylerimi ürpertir.Şehitlerimizi anmadan geçmedik tabi ki..Hepsine bir kez daha helal olsun..!!

Çanakkale'de teyze kızım oturuyor.Kahvaltıyı onda yapalım dedik.Ve çaldık kızın kapısını tanrı misafiri gibi. :)
İyi de oldu, çok çok çok özlemişim...

Çanakkale'den sonra bizi bir sis bulutu karşıladı ki göz gözü görmüyordu. Kaz Dağlarının eteklerini aşarken azalmaya başladı.


Kaz Dağları tam bir cennet gibi.Daha etekleri aşar aşmaz sizi bir oksijen deposu içine alır.Dağın hem manzarası hem de yoldaki dinlenme yerleri, yolculuğunuzun keyfini yaşamanızı sağlar.


                                                 Kaz Dağları'ndan Küçükkyu'nun görüntüsü.


Tepelere kurulmuş çay bahçelerinden bu muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz.Kahvenizi unutmayın :)                         Dağın kenarlarına kurulmuş mini zeytin,zeytinyağı,peynir,domates tezğahları...
     Her sezon açılışında bu tezğahlar yörükler tarafından açılır ve sezon sonuna kadar her gün açıktır.

Altınoluk'a gelince hemen valizleri açtım,üstümüzü değiştirdik ve attık kendimizi sokaklara :).......

2.bölümde görüşmek üzere :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder