23 Ekim 2013 Çarşamba

Tatilden Kareler 3 :) - ALTINOLUK & SAKLIBAHÇE KÖYÜ-

Çıkalım da şöyle hem Altınoluk'u turlayalım hem de bir Saklıbahçe Köyünü gezelim dedik. :)
İlk önce öğle yemeğimizi yemek için Altınoluk'un papaz köyüne çıktık.Ayıptır söylemesi çiğ böreği çok güzeldir. :) yörük teyzeler elleriyle tek tek açıp taze taze gönderiyorlar masaya...

Manzara deseniz yine süper...Altınoluk,Küçükkuyu ayaklarımızın altında,deniz ve Yunan Adaları karşımızda yedik bir güzel çiğ börekleri :) Zaten bu tatil yüzünden zorla verdiğim kiloları geri aldım :( yemekten sonra ben kahve, eşim çay söledi ve manzaraya karşı kısa bir sohbete daldık :)
(Oturduğumuz çay bahçesi ve manzarası)

Keyif faslı bitince tam gaz gittik Saklıbahçe köyüne :) Köye girer girmez bizi sevgili Tuncel Kurtiz'in evi karşıladı.Kapısında ziyaretçi kabul edemiyoruz yazdığı için girip ziyaret edemedik. :( Tabi resim de çekemedim. Şunu söyleyebilirim ki, kendine Saklıbahçe köyünde saklı bir bahçe içine muhteşem bir butik otel, yaşadığı ev ve hizmetkarların kalacağı mini bir baraka, kendine ait bir gemi yaptırmış...Adeta harikalar diyarı gibiydi.İçeri girebilsek kim bilir daha neler görücektik.Mezarına uğramadan geçmeyelim dedik ama malesef mezarıda bulamadık. :( Ruhun şadolsun Tuncel Kurtiz.....!

Köyde turlarken çok tatlı bir dükkana rastladık.Aman da yok yok burda...


incele incele öldük :)


Neredeyse sokağın bir ucundan taa diğer ucuna kadar uzanmış.Çiçekler,oklavalar,balkabakları,zeytinler,zeytinyağları,bitkiler,daha sayamadığım neler neler var bu dükkanda.Biraz alışveriş yapıp ayrıldık yoksa zararlı çıkacaktık :)

Bu köyde çok güzel bir mekan var dediler.Hemen oraya koştuk.Mekanın adı: saklıbahçe çay bahçesi.
Daha kapıdan girdim yüzüm sırıtma modunu aldı :) Doğa aşığı bir insan olarak kendimi sadece doğa içerisinde huzurlu hissediyorum.


Heryer yeşillik heryer ayrı bir güzel.İnsan burda kendini nasıl huzurlu hissetmesinki.Beni bıraksalar 5 gün sıkılmadan otururum orda :)
Çay içtik, sohbet ettik, tek tek her köşesini gezdik.


Hala kullanılan su kuyusu :)


Çay bahçesine ait bir ahşap ev.Burada da servis veriliyor.


Mekanın girişindeki mini şelale.

Evet burdanda ayrıldık ve bu günü de bitirdik.Bir dahaki yazımda Tahta Kuşlar Köyü'nü anlatacağım :)

HOŞÇAKALIN...

4 yorum:

 1. canım saklıbahçe ye bir daha ki sefere akşam git bence;
  fasıl harika... her sene 1 akşam gideriz biz...

  YanıtlaSil
 2. Aaa gerçekten mi? Canlı müzik olduğunu görmemiştim.Farketmedim daha doğrusu :) Sen ben eşlerimiz gitsek nasıl olur?? :))

  YanıtlaSil
 3. ah canım ya ne güzel olur, bir de bademimiz var bizim, biz onsuz gidemeyiz :))
  yaza buluşalım

  YanıtlaSil
 4. Seve seve... :) Bademi yerim :)

  YanıtlaSil