12 Aralık 2013 Perşembe

bir MARKA toplantısı

Geçtiğimiz cumartesi İmaginarium markasının toplantısına katıldım.Zorlu Center AVM'de gerçekleşen bu toplantının detaylarını sizlerle de paylaşmak istedim.
Benim gibi bir çok blogger vardı.Tanıdığım insanlar çoktu ama, yeni tanıştıklarım da oldu.Böyle etkinlikleri bu yüzden çok seviyorum.Burcu 1 anne, Bal yanağın hikayesiİpek Süer, Bir kadın yazıyor, Selim'li Zamanlar, Banu'nun dünyası, Umutsuz iş kadını, seyhan tavasoğlu, Legabebe... gibi bir çok tanıdığımız isim oradaydı.Yazmayı unuttuklarım varsa lütfen kusura bakmasın.Anneler toplantı için ayrı bölümdelerdi.Bu yüzden çocukları düşünüp onlar için de güzel bir bölüm hazırlamışlar.Yiğidi öldür hakkını yeme demişler, çocuklarımızı düşündükleri için teşekkürler.


Aslında başlangıç çok güzeldi.Herkes güler yüzlü ve ilgili...
Garsonlar gerçekten güzel çalıştı sürekli bir ikram vardı.
Yazının buradan itibaren olan kısmı tamamen benim düşüncelerimdir.Diğer katılan arkadaşlarım ne düşünüyor bilmiyorum.

Bloggerlara biraz daha özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.Mesela biz oraya sadece 1 tane minik oyuncak için gelmedik.Aslında biz oraya hediye vermeniz için de gelmedik.Ürününüzü tanımak ve insanlarada tanıtmak için orayadaydık.Çok hızlı bir anlatım olduğu için birşey anlamadım.Elimde döküman olduğu için daha sonradan onları okuyup anladım.Toplantı sırasında tabiki hoşuma giden şeyler oldu.Dediğim gibi aslında ürünler de çok güzel.Fakat, yanlış ve özensiz bir organizasyondu, bence....

Burger king'de çocuk menüsü alınca verilen küçük oyuncaklar var, hatırladınız mı? İşte onlardan 1 tane koca torbanın içinde elimize verildi.Ve biz onu alabilmek için çocuklarla birlikte mağaza aradık kat, kat....Zaten Avm' de bir bölüme geçmek için dışarı çıkmak gerekiyor.O soğuk havada elimizde çocuklar oradan oraya koştuk.Benim çocuğum yok ama, yiğenim yanımdaydı ve katılımcı blogger arkadaşlarımın çocukları olduğu için çok zorlandılar.

Ben bu hediyeyi görünce açıkcası hiç ama hiç yakıştıramadım.Önemsiz olduğumuzu ve bize başka bir gözle bakıldığını düşündüm.Kendimi markaların gördüğü o basit konumda görmüyorum.Aslında bu yazım sadece bu toplantı için değil bütün markalar için.....

Artık bakış açınızı değiştirseniz iyi olur, ey MARKALAR!!! Biz bedavacı değiliz.... 
10 yorum:

 1. Haklısın cnm,hic hoş olmamış.eminim diger arkadaslarimizda seninle aynı fikirdedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık bunun bir şekilde markalar tarafından bilinmesi gerekiyor

   Sil
 2. gelemedigim icin uzulmustum ama suan sevindim// bloggerlara bedavaci gozuyle bakan markalara bunun boyle olmadigini en azindan bloggerlari iyi taniyip secmelerini ajanslarina bildirmeniz gerekli// yazik olmus

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bildirmemiz gerekli yani )

   Sil
  2. Kesinlikle sana katılıyorum.Bence bloggerlar olarak toplu bir şekilde bunu sürekli ifade etmeli ve bildirmeliyiz

   Sil
 3. Bir arada olmak için bu etkinlikler çok güzel ama bloggerları da incitmemek gerek. Neticede duygularımızla yazan insanlarız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok haklisin... Biraz ozen..istedigimiz sadece bu.

   Sil
 4. Onların fikri böyle olmamış olsa bile sana böyle hissettirmiş olmaları maalesef çok yanlış.Yazdıklarından hissettim o an hissettiklerini ve üzüldüm.Diğer arkadaşların da yazıları vardı aslında ama okumamıştım malum ülkenin diğer ucunda hiçbir toplantıya katılamayan bir blogger olarak:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kötü bir durum sadece bu marka için demedim ben.Son zamanlarda hep bu şekilde oluyor ve bu durum çok acı

   Sil
 5. Bloggerın içten bir yazısı sahte reklamlardan 10 kat etkilidir müşteri üzerinde. Durum böyleyken onlara özenmek yerine bu tavır hiç hoş olmamış. Kendi reklamlarını kendileri yapacaklardır iyi bir organizasyon olsaydı. Kendileri kaybetmişler.

  YanıtlaSil