9 Ocak 2014 Perşembe

Film Önerisi " OLD BOY " (ihtiyar delikanlı)

 Eşim ve ben film izlemeyi çok seviyoruz.Beynimizi ve vucudumuzu dinlendirmemiz için birebir. Haftasonu yaklaşıyor ve bu soğuk havalarda evde vakit geçirmek daha mantıklı.Size haftasonunuz için müthiş bir önerim var. :)

Öncelikle kahvelerinizi hazırlayın, patlamış mısırınızı yapın ve tv karşısına geçip OLD BOY filmini açın.Pişman olmayacaksınız. :)
2003'te yayınlanan Güney Kore filmidir.
Yönetmeni: Park Chan-Wook
Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül'ü almıştır.
İMDB Puanı: 8,4

İlk defa bir kore filmi izledim.Böyle bir senaryo çıkaracakları hiç aklıma gelmezdi.Filmi izledikten sonra şaşkınlığım beni 3 saat boş boş bakmaya itti. :) Bir çok Ata sözünü andım, filmden sonra :) Mutlaka izlemelisiniz. MUTLAKA... MUTLAKA...

En çok kendi kendime şunu söyledim; "yargılama! sakın hiç bir şeyi yargılama! yadırgadığın şeyi yaşamadan ölmezsin.!" 

Siz de bunları diyeceksiniz, eminim.Biraz konusunu anlatacağım.

Film, ana karakter olan Oh Dae Su'nun kızının doğum gününe gidecekken kaçırılması ile başlar.Ne için kaçırlıdığını ve ne kadar süre kalacağını bilmeden 15 yıl bir odada hapsedilir.
Bu süre içerisinde bunu kendine yapapanı bulabilmek için kendine bir liste çıkarır.Bu zamana kadar canını yaktığı insanları ya da üzdüğü, kırdığı insanları yazar.

15 yıl sonra kaçırıldığı yere tekrar bırakılır.Ve olay esas burada başlar....

İyi seyirler... :)

2 yorum:

 1. Bu filmi ilk defa izlediğimde (10 sene önce) filmi öneren arkadaşım ben bir daha izlemeyeceğim sen tek izle sinirlerim bozuldu dediğinde ne demek istediğini anlamamıştım, filmi izlerken ben senaryonun ilerleyişinden oyunculuklardan ve kurgudaki sürprizlerden büyük zevk aldım - ama biraz sağlam sinirler gerektiriyor, rahatsız edici unsur oluşturabilecek yerleri var. Yine de ben kime tavsiye etsem oturup onunla birlikte tekrar izledim bu filmi.

  Ben kendi adıma iyi ki izlemişim, klasik Hollywood yapımlarının arasında nefes aldıran bir yapım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, kesinlikle öyle.Size katılıyorum.Hollywood yapımlarından artık çok sıkılmıştım.İyi geldi. :)

   Sil