18 Şubat 2014 Salı

Doğanın Sanatı

Sevgili arkadaşım Fatoş Vayni Şahin tarafından bir etkinliğe çağırıldım.Çok güzel bir sohbet bizi bekliyor hemde, süper bir kahvaltı eşliğinde demişti.Bu kadar keyif alacağımı düşünmemiştim açıkcası.

Bu etkinlik için bize ev sahipliği yapan Elektrolux firmasıydı.Taksimde bulunan bu yerde, bütün aşcılar makinelerin kullanımı hakkında bilgi alıyor ve uygulamalı olarak ders alıp makineleri tanıyormuş.Gerçekten de çok güzel bir yerdi.Kahvaltı mekanı olarak seçilmesi de ayrı bir hoşluk katmış.Evimizin mutfağına giriyormuş gibi karşılandık, tüm çalışanlara bunun için teşekkür ederim.Kapıdan girdiğimizde masanın güzelliği dikkatimi çekti.Çekmemesi benim sorunum olduğunu gösterirdi, net! :)Bu etkinliğin amacı Doğanın Sanatı nı tanımaktı.Masadaki bu görüntüler Doğanın Sanatı'nın eseri :)
Nedir Doğanın Sanatı? biraz bundan bahsedeyim size...

Firmanın sahibi Ahmet Doğan Özdoğan bey, Ezine'de bir köyde çiftlik hayatı içerisinde büyümüş biri.Kendisini tamamen bu hayata adamış.Bir çok ünlü firmada üst düzey bölümlerde çalışmış fakat bir türlü doğadan ve o güzel çiftlik hayatından kopamamış.Kendisini tanımak bana o kadar büyük mutluluk verdi ki anlatamam.Çünkü kendisi çok samimi, içten ve gerçekten de hoş sohbet biri.


Masada bizimle birlikte kahvaltı yaparken kendini o kadar güzel anlatıyordu ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. :)

Ahmet Bey www.doganinsanati.com ile; zeytinyağından ezine peynirine, tarhanadan kuskusa, yumurtadan bala, reçelden domates kremine kadar bir çok otantik ve KATKISIZ ürünleri bizim ayağımıza getiriyor.

Ahmet Bey'in en çok hoşuma giden yanı herkesle dost olabilmesi ve mütevaziliği oldu.Bize tamamen bir arkadaş, baba yada bir ağabey gibi yaklaştığını samimiyeti ile hissettirdi.Kendisine bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim..

Kahvaltı esnasında birçok kez "uff yeter çok yedim" dediysem de, hala yiyor durumdaydım. :)) Hiç abartmıyorum, etkinlik bitmişti ve herkes dağılıyordu ama ben hala ağzıma bir iki parça daha atim diye uğraşıyordum... :)) ahahahah

Gerçekten ürünlerin hepsi birbirinden lezzetliydi ve gerçekten peynir yediğimi o gün hissettim..Fatoş bana öyle güzel bir gün sunmuş oldu ki minnettar kaldım. Gerçekten, beni de davet ettiği için çok çok çok teşekkür ederim. :)

Bir kaç resim ile yazımı sonlandırmak istiyorum...


Gün kurusu domates kremi...
Kesinlikle tavsiyemdir.!!
Aklım hala sende kaldı, domates kremiii .... :(Ahmet Bey'in hediyeleri;2 yorum:

  1. Ben de sofranın güzelliğine vurulup merak ettim yazını zaten.Çok güzel bir etkinlik olmuş sizin için şanslısınız vesselam :)

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim Tuğba'cım. Evet, hepsi birbirinden güzeldi. :)

    YanıtlaSil