4 Şubat 2014 Salı

En İyi Filmler -2 SIN CITY (Günah Şehri)

Daha önce, eşimle sürekli film izlediğimizi ve çok keyif aldığımızı anlatmıştım.Eminim herkes film izlemekten keyif alıyordur.Kaliteli ve iyi kurgulanmış, aynı zamanda da görüntü kalitesi yüksek filmler bulmak çok zor oluyor.Bu yüzden çok beğendiğim filmleri sizlerle de paylaşmak istiyorum.Bundan önce de bir film daha paylaşmaştım.Yazı için LÜTFEN TIK...

Bugün ki seçtiğim film; sin city :)2005'te yayınlanmış amerikan filmidir.
Yönetmeni : Frank Miller
Konuk yönetmen olarak Quentin Tarantino vardır.
IMDB Puanı : 8,2

Bu film için söyleyeceğim tek şey; muhteşem karelerin ve görüntülerin olduğudur.Beni etkiledi gerçekten.
Çizgi romandan uyarlanmış bir filmdir.Üç ana karakter etrafında dönen olaylar bulunmaktadır.11yaşında küçük bir kızı kurtarmak için 8 yılını heba eden bir adam var filmde.İkinci karakter olarak korkusuz Marv karşımıza çıkıyor ve bence en güzel karakterde oydu.Marv, bir hayat kadınına aşık oluyor ve onun ölümü için intikam peşine düşüyor.Üçüncü karakter ise; Dwight adlı bir adamdır.Dwight, bir hayat kadınına yardım ederken başına büyük belalar açıyor.

Bu filmi izlemeye başladığım an, aklımdaki çizgi roman filmlerine karşı olan ön yargım hemen silindi.Tek önerim; filmi sakin kafayla izlemenizdir.Çünkü birden fazla konu ele alınıyor.Fakat üçününde ortak özellikleri var.Daha fazla anlatmayayım, izleyin :))

Keyifli seyirler...


3 yorum:

  1. Ah ah Selen'ciğim nice zaman oldu film izleyemeyeli.Bu filmi izlemiştim.Allah'tan Paşamdan önce stok yapmışım da onlarda geçiniyorum iki senedir :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hahaha :) pasanla uzun yillar yasaman dilegiyle canim. Ben de senin gibi bir bebise sahip olmak istiyorum hayirlisi ile insallah ;)

      Sil