27 Mart 2014 Perşembe

Anne Adayları Ve Annelere Rehber - Bebeğim Geliyor -

Bu yazımın bir çok kişiye kurtarıcı olacağını düşünüyorum.Bu röportajı yapmadan önce Bebeğim Geliyor'u ilgi ile takip ediyordum.Bir kez tanışma imkanı bulabildiğim için de çok mutluyum.
Hamile ve ya anneyseniz mutlaka ve mutlaka bu röportajı okumalı hemen ardından da Esra hanıma mail atıp eğitimine katılmalısınız.Neden mi?
-Buyurun; :)

1- Bebeğim Geliyor Kimdir?


Esra Ertuğrul:)4 yaşında Altuğ'unun annesi,hamilelerin ve yeni annelerin Bebeim geliyor Esra'sı:) Bloğum 2008 yılında Doğum ve bebeğe hazırlık konuları hakkında eğitimlerimi tanıtmak için açmıştım.Resmi bir kurum sayfasındansa içeriği daha aktif olan bir blog olsun istedim.O günden beri eğitimlerimi tanıtmanın dışında , annelerin doğum,bebek bakımı,emzirme gibi konularda kendilerine rehber olan, deneyimlerimle zenginleşen bir  blog.

2- Bebeğim Geliyor Blogu Ve Yapmış Olduğunuz Eğitimler İle Neyi Amaçlamaktasınız, Hedefiniz Nedir?
Bebeğim geliyor Doğuma ve bebeğe hazırlık kursu ile daha bilinçli ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirmenizi sağlamak, rahat ve kolay bir doğum yapmanıza yardımcı olmak ve güvenli bir doğum sonrası dönemi yaşamınızı hedefliyorum.
Ben 2008 de ilk eğitimleri kendim vermeye başladığımda amacım, doğum ve bebek bakımı sırasında annelere ve babalara püf noktaları vermek, bu sürecin kaygılardan uzak,eğlenceli bir süreç olmasına katkı sağlamaktı.2010 da oğlum prematüre bir bebek olarak dünyaya gelince ve yaşadıklarımdan sonra tüm eğitim programımı değiştirdim. Şimdi kitabi bilgi dışında deneyimlerimle zenginleşmiş daha gerçekçi eğitimler veriyorum.Planlamanın hayatı nasıl kolaylaştırdığını ve bunu yapmak için neler yapmalarını anlatıyorum.

3- Eğitimlerinize Katılmak Biz Anne Adaylarına Neler Katıyor?
Bu eğitim öncesinde özellikle doğum korkunuz varsa bunu yenmiş oluyorsunuz. İnsan bilmediği şeyden korkar, doğuma hazırlık eğitimi sayesinde doğumu ve sürecini öğrenmiş,bu korkunuzun üstesinden gelmiş oluyorsunuz. 9 ay beklediğiniz bebeğinizi kucağınıza aldığınız zaman nelerin sizi beklediğini öğreniyorsunuz.Bebekten önce yapacağınız alış-verişinizi daha bilinçli yapıyor olmak,hayat kurtarıcı ürünlerin neler olduğunu öğrenmek de bir başka katkı:) Doğum için ve bebeğiniz doğduktan sonraki ilk günleriniz için hazırladığımız planlar sayesinde rahat bir doğum ve lohusalık geçirebiliyorsunuz.
En azından benim doğum ve bebek bakımı deneyimlerini dinlemiş oluyorsunuz:)))

4- Anne Adayları, Hamileler ve Anneler İçin Önerileriniz Nedir?
Hamilelik bir kadının hayatındaki en özel 9 ay! Bunun için bu süreci nasıl mutlu ve güzel geçireceklerse onu yapmalarını tavsiye ederim.
Bunun dışında bu süreç esnasında hem doğuma hem de bebek için hazırlık yapmanın yararlı olduğunu düşünüyorum. Rahat bir normal doğum için gününüzü hareketli, en azından bol açık havada yürüyüşler yaparak, Nefes egzersizleri yaparak nefes farkındalıklarını arttırmalarını,pilates, yoga gibi bir spor yapmanızı, bol bol su içerek,sağlıklı beslenerek geçirmenizi tavsiye ederim.Sağlıklı derken kendinizi lütfen zorlamayın!


Bol bol kitap okumak, annelikle ilgili forumlarda dolaşmak,blog okumak eğlenceli olabilir.Annelerin çocuklarını yetiştirmeye başladıklarında birçok farklı ekollerden yardım alabiliyorlar.Doğum öncesinde bunları okuduğunuzda bebeğiniz doğduğu zaman sizin isteklerinizle bunları harmanlayıp,kendi stilinizi oluşturabilirisiniz.
Planlamaların çok önemli olduğunu düşünen biri olduğum için hayatımın her aşamasında değişik planlarım vardır. Ben kendi hamileliğimde doğum ve bebekle olan ilk günlerimiz için planlamalar yaptım.Ve gerçekten acil doğum ile erken doğan bir bebeğim olsa da o planlamalarım hayatımı kurtardı. Anne ve baba adaylarının Doğum planı ve bebekle ,ilk günleri için planlar yapmalarını tavsiye ederim.


Ve tabii ki Bebeğim geliyor Doğum ve bebeğe hazırlık kurslarıma gelmelerini tavsiye ederim:))

5- Eğitimleriniz Hakkında Kısaca Bilgi Verir misiniz?

Ben ilk başlarda 4 haftalık Hamile okulu adı altında büyük bir eğitim yapıyordum. Fakat zamanlagördüm ki anne-babaların 4 hafta üst üste eğitime gelecek vakitleri olamayabiliyor. Kendi oğlumun doğumu ve yaşadıklarımdan sonra;
-Doğuma hazırlık
-Doğum sonrası bebek bakımı ve bebek alış verişi
-Anne sütü ve Emzirme
-Ek gıdaya geçerken
-Baby led weaning-bebeğin kendi kendine yemeye geçişi
-Emzirme danışmanlığı
-Bebek masajı eğitimlerim vara.

Doğuma hazırlık eğitimini hamile yogası yapan Çiğdem İnan ile birlikte veriyorum.Özellikle normal düşünen anne ve baba adaylarına tavsiye ederim. Bu eğitim öncesinde yarım saat kadar hamile yogası yapıyoruz. Ardından doğum hakkında tüm detayları konuşuyoruz. Nefes,ıkınma egzersizleri,kegel,perine masajı gibi doğuma yardımcı olacak her türlü egzersizi anne ve babalara uygulamalı olarak öğretiyoruz. Bu eğitim sonunda birlikte doğum planlamalarını yapmış oluyoruz.
Doğum sonrası bebek bakımı ve bebek alış verişi eğitiminde bebeğin altını değiştirmek, bebeği nasıl tutacağız,nasıl yıkayacağız gibi tüm konuları anne ve babalarla uygulamalı olarak yapıyorum.Ve bebeğiniz için gerekecek tüm alış veriş detaylarını paylaşıyorum. Hemen hemen tüm ürünler de olduğu için dokunarak öğreniyorlar. Örneğin bir kaç tane göğüs pompası var. eşleştiriyoruz,aralarındaki farkları görebiliyorlar.
Emzirme eğitimine ister anneler doğum öncesinde isterlerse de doğum sonrasında bebekleriyle gelebiliyorlar. Bebeklerle geldiklerinde emzirmelerini kontrol ediyorum ve yeni emzirme düzeni oluşturuyoruz.
Ek gıda ise ek gıda ürecinde nelere kolaylıkları öğretmeye çalışıyorum. Acele etmeden,bebeğe de vakit tanıyarak kaygılı değil eğlenceli geçiş için ipuçlarıyla dolu bir eğitim o da:))

Kısaca böyle:)) Anne ve babalar doğum ve bebek bakımları sürecinde istedikleri zaman ertugrul.esra@gmail.com dan bana e-maille soru sorabilirler. Bende zevkle onlara cevap veririm:))

Senin okuyucularına da Bebeğim geliyor eğitimlerinden %25 indirim yapacğım. Bana e-mail attıklarında senin vasıtanla gelmek istediklerini söylemeleri yeterli..

Bana bloğunda yer verdiğin için sana çok teşekkür ederim:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder