4 Mart 2014 Salı

Bizim Evin "MİSAFİR" Halleri

Evlenmeden önce hayal ederdim hep, evimde arkadaşlarım, annemler, ablamlar... misafir olsun diye.Misafiri kim sevmez ki? :)

Eve bereket getirir, evin ruhunu okşar, bir anda her yeri canlılık sarar... Ben de misafir gelmesinden mutluluk duyan biriyimdir.Evlendiğimden beri bir çok kez misafir ağırladım.İnşallah daha da dolar taşar ev.

İlk gelen misafirim eşimin ailesiydi.Yemeğe davet ettik.Adettendir zaten, ilk aileler gelir.Daha sonra benim ailem geldi..Ailelerimiz her geldiklerinde yüzlerinde güller açıyor.Bu da bizi anlatılmaz mutluluğa itiyor. :)
Ailelerimiz hep böyle mutlu olsun...

Aile faslından sonra arkadaşlar başladı, tabi ki.. Arkadaşların eve gelmesi, daha farklı bir sevinç oluyor.Gururlanıyor insan..Hayallerin gerçekleşmiş olduğunu kanıtlamanın mutluluğu geliyor, insanın içine.
Altınoluk'tan arkadaşım, Melis geldi.Elinde kahve fincanı hediyesiyle....Kırıldı ama, olsun :) 
Kuzenim ve ortak arkadaşlarımız toplanıp geldi.


EE, en güzel kısım ablaların gelmesi..Sezen (bir kadın yazıyor) ablam ve eniştem geldiler,bir çok kez tabi ki..

Bir de blog aracılığı ile tanışmış olduğum Bal Yanağın Hikayesi (merve) geldi, evimize.Aslında en güzel olan da bu oluyor.Yeni tanımışsın ama öyle içten bir dostluk kurmuşsun ki, ablanı kahvaltıya çağırırken hadi sende gel ya, diyebilecek samimiyeti bulmuşsun.Toplanıp çoluk çocuk, geldiler evimize ve şenlik getirdiler...Yine blog aracılığı ile tanışmış olduğum bir arkadaşım, Derya (Başka Anne-Teknolojik Anne) da beni kırmayıp, "hadi gelin bir kahve içelim" çağrımı kabul etti. Derya'yı da evimde ağırladığım için çok mutluyum..
Evime çağırıp eline bilgisayarımı tutuşturmuş olsam da, iyi ağırlamaya çalıştım. :)


Yani, asıl anlatmak istediğim; misafir bir yük değil, neşe kaynağıdır.Aman şu ikramı mı yapsam?, aman çay mı kahve mi yapsam?, Eyvah şurada bir kırıntı var, misafir görmesin..vs. endişeleri yaşanan dönemler çooookkk eskidendi.Artık insanlar senin evinin nasıl olduğuna değil, seninle daha çok vakit geçirmeye geliyor.Bu yüzden ben diyorum ki; ben misafiri çok severim.

 Buyurun, her zaman beklerim... :)
5 yorum:

 1. Misafir demek renk demek kesinlikle :) Cok guzel bir yazi Selencigim! Kargon bugun sana ulasmis olur bu arada sevgilerle:)

  YanıtlaSil
 2. Tesekkur ederim canim. Heyecanla bekliyoruuummm ;)

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Ben hep gelirim. Yeter ki Serkan o pizzalardan yapsın :))

  YanıtlaSil
 5. ne güzel bir post olmuş : )
  bloğumda çekiliş avr beklerim canım :=)

  YanıtlaSil