7 Mart 2014 Cuma

SAÇ BAKIMI İLE İLGİLİ İP UÇLARI

KONUK YAZAR - NOKTA KUAFÖR SAHİBİ ALİ KILIÇ'TAN SAÇ BAKIMI HAKKINDA

Merhaba, ben Ali Kılıç.Yaklaşık 19 yıldır bu sektördeyim.Ben de her usta gibi bir çok yerde çıraklık dönemi geçirdim. :) Şuan Tarabyaüstü / Sarıyer'de Nokta Kuaför de işimi yürütmekteyim.Salonumda en çok temizliğe önem vermekteyim.Bunun dışında, gerçekten her alanda eleman seçimi yaparken ustalığına dikkat ederek seçim yapmaktayım.Nokta Kuaför açmadan önce başka bir isimle yine kendi şirketimi yürütmüş ve bir çok yerde şubeler açmıştım.Bahçeköy, Kalender Ordu Evi...vs gibi.Şu an buradayız :) Eşimle birlikte çalışma yapıyoruz. Her zaman en güler yüzümüzle sizleri ağırlamak için bekleriz.Saç bakımı ile ilgili size önerilerim şunlar;

- En önemli kural, saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın.Bu saçınızın dökülmesine neden olur ve saç deriniz ile ilgili problemler yaşarsınız.Saçlarınız çabuk yağlanır...vs.

- Kremli şampuan kullanmayın.Kremle şampuanı ayrı kullanın. Çünkü saçınızın yıpranmasını engellemek için yine bir altın kuraldır.

- Saç bakımı için 2 haftada 1 saç maskesi kullanmalısınız.Bu uygulamayı düzenli yaptığınız da saç kırılması azalır, dökülmeler azalır, saç telleriniz canlılık kazanır.

- Saçlarınızda kırıklar oluşmuş ise mutlaka kestirin.Kırık saçlar, sağlam çıkmaya başlayan saçlarında kırılmasına neden olur.

- Saçlarınızı boyattığınızda amonyak kullanımının en düşük seviyede olmasına dikkat edin.Amonyak kullanımı saça zarar vermektedir.

- Saç bakımı için biz salonumuzda Kerastase, Schwarzkopf kullanmaktayız.Size de bunları öneririm.

Bir bayanın en önem vermesi gereken yeri saçlarıdır.Saç bir bayanı tepeden tırnağa farklı gösterir.Saçlarınızı sevin ve bakımı eksik etmeyin..

Sevgiler...
ALİ KILIÇ


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder