10 Mart 2014 Pazartesi

Verazeyn Nedir?

Bu aralar kendimi anne olamaya hazırlamaktayım.Her konuda az da olsa bilgi edinmeye çalışıyorum.İnstagramdan takip ettiğim Verazeyn firmasının ürünleri benim çok ilgimi çekti.Ben iyice inceledim fakat, sizler için de, daha yakından tanımanız amacı ile Verazeyn'in kurucusu Devrim Atılkan ile bir röportaj yaptım.Verazeyn bebeklerimizin diş çıkartırken canlarının acımamasını sağlamaya çalışmaktadır.Detaylı olarak zaten okuyacaksınız.Buyurun;

DEVRİM ATILKAN KİMDİR?

İki kız çocuğu olan bir 'anne'yim öncelikle.Evlat,kardeş,eş,bankacı,Sihirli 40 hafta kitabının yazarı,www.alternatifanne.com da 'İş Hayatı' editörü, Çanakkale Anne-Çocuk oyun sınıfı kurucusu,muhtar azası sıfatlarının dışında hepiniz gibiyim. :) Dizi izlemeyi seven, kendine dinlence zamanları yaratmayıa çalışan biriyim.Ayrıca uzun zamandır ihmal ettiğim de bir bloğum var.
http://blog.milliyet.com.tr/krizeinathayat 

VERAZEYN'İ KURMA HİKAYENİZİ PAYLAŞIR MISINIZ?
Hikâyenin temeli üniversite mezuniyeti zamanlarımda ‘ben bir dış ticaret firması ‘ açacağım cümlesi ile başlayan araya bankacılık-evlilik-çocuk-kitap vs. sebeplerle ertelenerek şimdi ki çizgisini bulmuş bir ‘niyet’ .
Çanakkale Ticaret Odasının düzenlediği ‘Kadın İstihdamını Arttırmaya Yönelik Girişim Projesi’nden www.organikyasariz.biz projem ile mansiyon ödülü kazanınca üzerimdeki atalet duygusundan biraz silkinip ‘evet, bir şeyler yapmalı’ dediğim dönemde 2. hamilelik evrem ile yine ertelenmiş oldu. İyi ki öyle oldu.
Kafamda hep ‘organik yaşam’ konseptli bir iş fikri vardı. Kendi bireysel yaşamımda da ‘yeşil yaşam’ adına elimden geldiğince katkı yapıyorum. Bu felsefem annelik titrimle birleşince kafamda hep dolaşan fikirler oldu. Ta ki ilk kızımda hiç yaşamadığım, ikinci kızımın ‘diş çıkarma döneminde’ yeniden uykusuz gecelere, onun boncuk boncuk akan gözyaşlarına, sürekli huzursuz haline nasıl çare bulabilirim ‘an’ına kadar.
 İnternette uluslararası kaynakları araştırınca gördüm ki; ‘Kehribar Bebek Diş Kolyesi’ diye bir şey var. Adı taş diye anılsa da kehribar çam reçinesinin fosilleşmiş hali. Yani bir formülü var. Araştırıp almaya niyetlendim ama biraz daha da araştırınca ‘yapısı gereği çok çok hafif bir taş olduğu için’ sahtesinden ayırabilmek uzmanların bile çok zorlandığı bir konu olduğunu öğrendim. Orijinaline nasıl ulaşabilirim derken Kapalıçarşı da yılların mücevhercisi Tina Hanım bana, Zeynep’e ve Elif’e 3 adet kehribar kolye hediye etti. Hepimize hemen taktım tabi. Bir gün öncesinden mızıl mızıl sürekli huysuzlanan Zeynep’in yerine ‘melek gibi uyuyor’ dediğimiz bir bebek geldiJ Elif 2-3 senedir alerjik astım tedavisi görüyordu ve her gün alması gereken ilaçlar vardı. İlaç paketi tam da o günlerde bitmişti ve yanımızda reçete olmadığı için almamız gecikecekti. (o an şehir dışındaydık) Ama yine takip eden 2-3 gün içerisinde gözlemledim ki Elif’in ilaç almadığında gösterdiği alerjik reaksiyonların hiçbiri yok! 1 hafta sonra şehre döndüğümüzde durumu reçete yazdırmak için çocuk doktorumuza gitmiştik. Durumu kendisine anlattım. Alternatif Tıp’ta kehribarın ‘alerjik’ tüm hastalıkların belirtilerinin hafiflettiği yönünde klinik bulgular olduğunda bahsetti. Hatta İbn-i Sinada kehribar tozunu pek çok ilacı için kullanmış. Kayıtlarda varmış. Reçetemizi yazdırdık ama bir süre ilaç kullanmayıp kehribar kolye ile devam etmek istediği doktorumuza söyledim. Kabul etti. Böylece %0 yan etkili bir ürünle de tanışmış oldum. :)

Kendime gelince ben her kış boğaz enfeksiyonu geçiren bir kadınım. En ufak hava değişiminde boğazlarım şişer ve sesim kısılır. Kehribar kolyeyi taktıktan sonra bağışıklığım arttı. Hiçbir boğaz enfeksiyonu geçirmedim!
Kehribar ailemizin şifa kolyesi oldu yani :)Bana da girişimci bir anne olarak ‘sertifikalı kehribar bebek diş kolyesi’ olarak VeraZeyn’in marka tescilini alıp bu nimetti tüm ailelere ‘sertifika güvencesi’ ile ulaştırmak düştü. Şuanda kehribar bebek diş kolyelerini sertifika ile Türkiye’de satan TEK distribütörüz. Dileğim bebek mağazaları, sanal butikler aracılığı ile bu ürünü daha çok anneye ulaştırmak.

NEDEN BEBEK KEHRİBAR DİŞ KOLYESİ ALMALIYIM? DİĞER DİŞ ÇIKARMAYA YARAYAN ÜRÜNLERDEN FARKI NEDİR?
İki sorunun cevabı da biraz içiçice olacak. Şöyle ki; Her şeyden önce ‘organik’. En ufak ilacın bile MUTLAKA yan etkisi var. Diş çıkaran bebeklerin sıkıntılarını gidermek için;  %0 yan etki ile %100 organik bir çözümü varken; o küçücük bünyelere sentetik ilaçlar sokmanın hiç gereği yok diye düşünüyorum.
VeraZeyn-Kehribar Bebek Diş Kolyesi uzun vadeli bir ürün.Yani dişi çıktı, bitti artık ihtiyacım yok diye bir durum yok. Kehribarın ağrı, bağışıklığı arttırma, alerjik reaksiyonları hafifletme, pozitif enerji verme, astım-tiroit-guatr gibi hastalık tedavilerinde vs. birçok özelliği var.
Bu sağlık çözümlerinin dışında son derece estetik ve çok şık duruyor. Kanada, Almanya vb. tüm Avrupa ülkelerinde bebeğe götürülen en değerli mücevher kehribar. Tıpkı bizim yeni doğana altın takmamız gibi. Onlarda kehribar götürüyor yeni doğana. Biz nazar deriz ya. Kehribar statik elektriği toplayıp pozitif enerjiye çeviriyor. Laboratuvar ortamında kanıtlanmış bu durum üstelik.

ÜRÜNLER SADECE ÇOCUKLAR İÇİN Mİ, YETİŞKİNLER DE ALABİLİR Mİ?
Her model kehribarı her yaş grubu kullanabilir! Kehribar Bebek Diş Kolyesinin bu adla anılması en temel özelliği her bir boncuk arasının düğümlü olması. Koparsa etrafa dağılmasın, boğulma riski olmasın diye. Her bir boncuk ebatı ise ay grubuna göre büyüyor. Çünkü kehribar taşının boyutları ağrıyan bölge ile doğru orantılı olmalı! Ne büyük, ne de küçük. Tıpkı bebek kıyafetlerinde ki gibi boy/uzunluk oranları var. 36 cm bir kolyeyi yeni doğana ASLA vermeyiz mesela. 0-12 ay için uygun olan 30 cm kolye 10-11 cm bileklik ölçüleridir. Bu ve bunun gibi birçok teknik bilgiler var. Buraya yazarsam sayfalar dolar :) Kısa kesmek adına daha detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz diyeyim ben :) www.verazeyn.com

SON OLARAK KEHRİBAR TAŞININ ÖZELLİKLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞIR MISINIZ?
Elbette. Şöyle bir sınıflandırma yapabilirim.

Kehribar taşının fiziksel etkileri
 * Bebeklerin diş çıkarma döneminde çektikleri ağrıyı hafifletir. Bu ‘doğal ağrı kesici’ kolyeyi kullanarak bebeğinizin ağrı sebebiyle gece ve öğle uyku arası  uyanmalarını önlemiş olursunuz.
 * Soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroit enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür.
 *Sol elde oynandığında bedenin elektriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır.Lohusa annelere özellikle tavsiye ederim.
 *Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.
 Bağışıklığı güçlendirir. Özellikle kışın yoğunlaşan enfeksiyonlardan korunmak için %0 yan etkili en iyi yoldur. Kehribar bir taş değil, çam reçinesinin özütü olduğu için, tıpkı çam ağaçlarının güçlü olduğu gibi. Kolye olarak kullanıldığında vücut ısısı ile birlikte kehribar içerisindeki uçucu yağlar aktive olup kan dolaşımına geçer. O bölgede her ne sorun var ise şifalandırır.

 Metafiziksel ve psikolojik etkileri
 *Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.Sırf bu özelliği yüzünden her annenin de bir kehribar kolyesi olması lazım bence.
 *Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.
 *Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.
 *Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur.
 *Takıntılara karşı iyi gelir. Sanırım bu özelliği de biz annelerin çok işine yarayacak :)

Devrim Hanım'a tüm sorularımı sıkılmadan yanıtladığı için çok teşekkür ederim. :) 

Verazeyn Ürünleri;

-Erkek Bilekliği

-Kadın Kolyesi


-Bebek Ürünü

Bebeğiniz diş çıkarırken acı çekmesin isterseniz hemen buradan bir kehribar bebek diş kolyesi satın alın... SİPARİŞ İÇİN TIK TIK..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder