21 Nisan 2014 Pazartesi

Hamilelikte 10.Hafta

En son 5.haftadayken, hamileliğimi yeni öğrendiğim zaman yazmıştım.6.Haftama girdiğimde doktor kontrolüne gitmiştim.Kalp atışlarını dinleyecektik.Çok heyecanlıydım.Nasıl bir duygu olduğunu çok merak ediyordum.

Ultrasona girdiğimde doktor kendi incelemelerini yaptı.Biz eşimle titreyerek bekliyorduk. :) Fakat, kalp atışlarını dinlemeye başladığımızda bir terslik olduğunu anladık.Ben ağlamamak için kendimi zor tuttum.Eşime bakamıyordum.
Annem, görümcem,hepimiz oradaydık..Herkesin yüzü düştü...Doktor; 'bebeğimizin kalbi çok az atıyor.' dedi ve beni hemen ultrasondan kaldırdı.Ne yapacağımı, ne soracağımı bilemedim.Çok tuhaf bir hisse büründüm.

Doktor bey bizi avutmaya çalışıyor, ne yapabileceğimizi anlatıyordu.Daha sonra, test yapmamız lazım, bir hastalık olup olmadığını incelemek zorundayız, zaten testleri yapacaktık ama 1-2 haftası vardı, olsun hemen yapalım biz dedi.Hemen test yaptırdık.Çok şükür test sonuçlarımız temiz çıktı.Fakat, evde tüylü bir hayvan olup olmadığını sordu.Hemen aklımıza Sultan Papağanımız Şems, geldi.Doktora söylediğimizde ondan kaynaklanabileceğini söyledi.Hemen o gün Papağanı aldığımız yere geri verdik.Ve doktorun bana verdiği Bebe Asprini (100 mg)'ni içmeye başladım.

1 Hafta içinde bebeğimiz bize yol gösterecek dedi ve 1 hafta sonrasına randevu yazdı.O bir hafta benim için geçmedi... Papağanı verir vermez, annem eve geldi ve incik cincik her yeri temizledi.Hemen farketti.Daha rahat nefes alıyordum.Ev daha farklı olmuştu.O yüzden, lütfen eve bir hayvan almayın.!!! Bu olayı özellikle anlatmak istedim.

1 Hafta sonra kontrolümüzde bebeğimiz sapasağlamdı. :) İçimiz rahatladı, yüzlerimiz gülmeye başladı.


Bu da bebeğimizin 7 haftalık hali :)

Şuan 10.haftamdayım.28 Nisan'da tekrar kontrole gideceğim.8.haftamdan İtibaren ağzımda metalik bir tat olmaya başladı.Bu beni çok sinir etse de yapacak bir şeyim yoktu.Sadece sakızlarla o tadı götürmeye çalıştım.

Hiç kusma yaşamadım.Fakat feci bir miğde bulantım oldu.Son 3-4 gündür biraz daha iyiyim.Kokulara karşı daha da hassaslaştım.Uyku halim de olmadı, kendimi hiç halsiz de hissetmedim.Bakalım bundan sonra neler yaşayacağım?? :))

15 yorum:

 1. her şey çok güzel olacak selencim inşallah,
  sen içini ferah tutmaya çalış... hamileliğin keyfini çıkar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim bebeğim. Dua ediyorum sürekli, sağlıkla kucağıma alim rahatlıycam.

   Sil
 2. Merak etme tatlım her şey çooook güzel olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aminnnnn canım benim. Herşey hepimiz için çoookkkk güzel olsun. :) Öpüyorum seni

   Sil
 3. İnşallah sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Benim de evde iki tane tatlı mı tatlı muhabbet kuşum var. hamilelik durumunda elden çıkarmam mı gerekecek şimdi, çok üzüldüm :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef vermeniz gerekecek. :( Biz de çok üzüldük içimiz gitti ama, verdik.

   Sil
 4. Çok zor geçmiştir eminim o anlar. Ama gönlünü ferah tut sen neler neler oluyor ama sapasağlam alıyoruz kucaklarımıza.. inşallah senin de öyle olacak, sen yemene içmene, dinlenmene, eğlenmene bak canım. Kendine dikkat et..

  YanıtlaSil
 5. canım benim allah sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin, kendine dikkat et bol bol uyu tadını çıkar bu güzel duygunun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tadını çıkarmaktan ziyade anlamaya çalışıyorum neler olduğunu :D

   Sil
 6. Hamileliğin tadı ayrı derler doğru mu bu? Annelik duygusu çok mu güzel? *-* Ve çok geçmiş olsun ilk olanlardan. Benim evimde bir kuşum var ama daha küçüğüm zaten, sıkıntım yok. :D Allah sapasağlam sağlıklı doğumunu nasip eder inşallah. *-* :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle çok teşekkür ederim.Allah zamanı gelince sana da nasip etsin.:) Vallahi henüz ne olduğunu anlamaya çalışıyorum fakat, herkes çok güzel diyor.Sanırım karnımda tekmelerini hissedince anlayacağım ne olduğunu

   Sil
 7. Canım benim sağlık ve mutlulukla gelsin minik bebeğiniz, keşke daha sık yazsan :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke tatlım... ama o kadar yoğunum ki.. Malum taşınma olayı.

   Sil
 8. oyyyy annemm maşallah yaaa rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..çokkk öpüyorum

  YanıtlaSil