9 Nisan 2014 Çarşamba

Un Heureux Evenement - A Happy Event ( ARAMIZDA BEBEK VAR )


2012'de Vizyona Girmiştir.
Fransa-Belçika Yapımı
IMDB PUANI : 6.4
Yönetmen : Rémi Bezançon

Hamilelik döneminde izlenmeli mi? Bilemedim. :) Çünkü, hamilelik dönemi ile başlayan sorunlardan, depresyondan, sıkıntılardan bahseden bir film.Fakat bir anne adayı ya da babanın bu filmi izleyerek kendine bir çok ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum.Şahsen, biz öyle yaptık.

Barbara ve Nicholas'ın tanışma hikayeleriyle başlayan film, muhteşem aşkları ile devam ederken birden kız, hamile olduğunu öğreniyor ve herşey başlıyor.Sevgilisinin çocuk istemesiyle hamile kalmaya karan veren Barbara, hayal ettiğinden çok daha farklı bir hamilelik süreci geçiyor.

İstediği gibi uyuyamıyor, yatamıyor, kalkamıyor, arkadaşlarıyla çıkamıyor, sevgilisiyle cinselliği yaşayamıyor....vs. kısaca hayatı tamamen değişiyor.Dokuz ayın sonunda ise kızını kucağına alıyor.


Doğumdan sonra tam bir lohusa depresyonuna giren Barbara'yı anlayamayan sevgilisi Nicholas, kızın dengesiz davranışlarına, beklentilerine, isteklerine karşılık veremiyor ve buna katlanamıyor.Böylelikle sorunlar daha da büyüyor.

Aslında filmde, kadın zaten kendini hazır hissetmeden hamileliğe başlamış, erkek ise bir anda bocalama dönemine girmiştir.Bu da herkesin yaşayabileceği muhtemel bir durum.Bu film mutlaka izlenmeli.

Biz izlerken; 'aa kadın burada yanlış yapıyor, buna dikkat edeyim' diyordum. Eşim de kendine göre dersler aldı. Filmi, İnternet Anneleri'nin sitesinde görmüştüm.İyi ki izlemişim. Size de şiddetle tavsiye ederim.

2 yorum:

  1. Bu tam senlik olmuş fıstık :)
    Huzurla kucağına alman dileğiyle. Seni seviyorum..

    YanıtlaSil