11 Haziran 2014 Çarşamba

40'ı Uçana Kadar

Geçtiğimiz günlerde Gün Yayıncılık'dan çıkan, Dr. Gökhan Mamur'un yazdığı 40'I Uçana Kadar adlı kitabın lansmanındaydım.Dr. Gökhan Mamur'u Bebekdoktorum.com'dan biliyorsunuzdur.Ben kendisi ile ilk kez o gün tanıştım.Ve çok da memnun oldum.Sıradışı bir doktordu bence.Çok sıcak, sevimli tam bir bebek doktoru olacak kadar eğlenceli hatta bebeğinizi kokrmadan emanet edeceğiniz kadar full bilgili, yüksek eğitimli kendi dalında UZMAN bir doktor ve baba. :)


Gökhan bey anlatırken ben tek bir kelime bile kaçırmamak için pür dikkat onu dinledim.Bu zamana kadar ki bilgilerimizin çoğunu mantıklı bir şekilde çürüttü. :) Söylediklerinin hepsini mantıklı buldum.Doğum esnasında kullanacağım bir çok bilgi aldım.Ayrıca doğum sonrasında ki ilk 40 gün neler yapabilirizi anlattı.Her şeyin başının sakinlikten ve evham yapmamaktan geçtiğini belirtim.Bu kitabı niye alim derseniz; 
- hastanede her şey güllük gülistanlıkken eve dönünce bir kabusla karşılaşmayın diye,
- göbek kordonu hurafelerine inanıp panik olmayın diye,
- bebeğime kendim bakmak istiyorum ama korkuyorum diyorsanız,
- bebeğimi nasıl yıkayacağım diyorsanız,
- doğum esnasında neler olcak acaba, ben çok korkuyorum diyorsanız,
- emzirmede sıkıntı çekiyorsanız,
-
-
- vs...
Bu böyle uzar gider.O yüzden siz bu kitabı alın.Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an alın ve okumaya başlayın.Benim baş ucu kitabım oldu.Sayesinde bir çok bilgim oldu ve hastanemle konuşup istediğim ve ya istemediğim uygulamaları söyleyip baştan anlaşma yaptım.Şimdiden içim rahat..!


Sadece annelere değil, babalara da hayat kurtaracak ipuçları ve tiyolar var. :)


Herkese mutlu hamileilk, mutlu bir annelik dilerim.
Unutmayın; Mutlu Anneler = Mutlu Çocuklar

4 yorum:

 1. Artık tabii postların hep bebek üzerine dimi seni gidi tatlı anne adayı :)

  mylittlemascara.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz agirlik verdigim dogrudur ;) Fakat yine de hersey var burada ;)

   Sil
 2. Merhaba. Kitaptaki tavsiyeler doğal doğum, keşkesiz doğum paralelinde mi? Yoksa tipik bir anlayış mı var? Mesela göbek kordonu bebek doğduktan sonra anne kucağında kesilmeli, kesilebilir diyor mu? Suyunuz gelir gelmez hastaneye gidin mi diyor yoksa biraz daha evde olmanız daha iyi mi diyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gobek kordonu kan akisi yavasladiktan sonra kesilmeli diyor.suni sanci almayin suyunuz gelene kadar bekleyin dogum basladigi an hastaneye gidin diyor.sezaryen olacaklar icin de tavsiyeler var. Her konuda bilgi alabiliyorsunuz.okumanizi tavsiye ederim

   Sil