25 Haziran 2014 Çarşamba

Doğum Korkusu Ve Doğum Korkusunu Yenmenin Yolları

Hamileliğimin büyüüük bir kısmını atlatmış bulunmaktayım.Artık keyifli zamanlarımda olmama rağmen bazen bu keyfimi engelleyen şeyler olabiliyor.Mesela doğum korkusu...!Normal ya da sezaryen diye ayırmadan korkuyorum.Zamanın yaklaşması hem sevindirip hem endişelendiriyor.
Doğum korkusu bilinçsiz olmaktan, iyi araştırmamaktan kaynaklanıyor diyenlere inanmıyorum.Çünkü, sürekli araştırma içerisindeyim.İnternet ayrı kitaplar ayrı... Sürekli bilgi edinmenin peşindeyim.Öyle ki şuan biri doğum yapacak olsa ben onu rahatlıkla doğurturum. :) Ama, ne kadar bilirsen bil bir gerçek var, korku.!

Nasıl yeneceğimize gelirsek, şöyle açıklayayım.


Henüz yenmiş sayılmam ama, korkuyu en aza indirgedim sayılır.Aklıma doğum anı gelince hemen bebeğimle karşılacağım o ana götürüyorum kendimi.Bu beni biraz rahatlatıyor.

İnsanlığın ilk zamanlarından  bu yana her kadının en az 1 olmak üzere doğum yaptığını ve bunu atlattıklarını düşününce, bana da bir cesaret geliyor.Korku da neymiş beeee!!! diyorum hemen. :) Onlar yapar da ben yapazamazmıyımlar başlıyor,bende ve bi bakıyorum hoooopppp korku uçmuş, gitmiş. :)

Çevre de bu korrkunun artmasında büyük bir etki.Mutlaka kötü anlar, en zor dakikalar..vs çevremizdekiler tarafından anlatır.Ben, bu muuhabbetler başladığı an oradan uzaklaşıyorum ya da konuyu kapattırıyorum.En güzeli dinlememek...

Kendim başa çıkamıyorsam, ne yaparsam yapim hala korkum geçmiyorsa hemen eşime koşuyorum. :)


Anneler KORKMAZ.! 
Anneler GÜÇLÜDÜR.!

Birazcık kendinizi gaza getirmenizde hiç bir sakınca yok bence. :) 
Kolay Doğumlar.....5 yorum:

 1. canım benim yaa yerim ben seni. aklına getirmesene onu. bebişinin mis gibi kokusunu yumuş yumuk bakışlarını düşün :)
  seviyorum seni. öpüyorum çokkk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım beniim çok teşekkür ederim.Bende seni çok öpüyorum :) ÇOOOKKK SEVİYORUM SENİ.

   Sil
 2. Okurken bile korku sardı beni hamile kalınca kendimi düşünemiyorum bile :)

  Allah kolaylıklar versin tatlım sana ve tüm anne adaylarına :*
  Mehtap
  http://mylittlemascara.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saol tatlım içimi açtın.:) ahahaha şaka yapıyorum tabikii. Valla korkmadan olmuyo :)

   Sil
 3. Yüzünü görünce hiç bir ağrı ve sızınız kalmıyor. Hepsi püfff diye uçup gidiyor. Size altın bir kural kimsenin doğum hikayesini dinlemeyin ve artık araştırmayı bırakın. Sadece o anın büyüsünü yaşayın. Nihayetinde doğacak bu çocuk öyle ya da böyle. Bunu tek bir çocukta hem normal doğum sancısını hem de sezeryanı aynı anda yaşan biri olarak söylüyorum :) Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

  YanıtlaSil