30 Haziran 2014 Pazartesi

Hamilelik Döneninde Yaşanan Mide Bulantılarına Çözümler


Hamileliğimin ilk 2 ayında bulantı yaşamadım.2. ayın sonunda koku problemi yaşadım.Yemek kokusu, parfüm kokusu, özellikle de soğan kokusu beni deli ediyordu.Midem allak bullak oluyordu ve hiç bir şey yiyemiyordum.Yavaş yavaş geçmek üzere.Buna yapacak bir şey bulamadım. :(Yemekleri ben yapmıyordum, tek çözümüm bu olmuştu.Fakat ara ara midem yine hareketleniyor, yanıyor, durup dururken bulantı oluyordu.Bunun için bir kaç çözüm buldum ve hepsi de iyi geldi.

* Yemek yiyemediğim zamanlar en büyük kurtarıcım oldu.Hemen haşlayıp biraz tatlandırarak ezip yiyordum.Hem karnım doyuyordu hem de midem hemen yatışıyordu.Mutlaka deneyin.Hatta ilk akınıza o gelsin. :)


* Mide yanmalarımda en çok yeşil elma işe yaradı.Midemin yanmaya başladığını hissettiğim an yeşil elma kesip yiyordum.Hemen yanmam geçiyordu.

* Mide yanmalarıma çözüm olarak yine rennie iyi geldi.Doktorum yazmıştı reçetede çok az kullansam da anında çözüm oluyordu.

* Mide bulantıma iyi gelen bir diğer şey de, kuru yemiş oldu.Fındık, ceviz hemen bastırıyordu.

Benim tavsiyelerim bu kadar.Umarım sizlere de çare olur.

Sorunsuz hamilelikler dilerim....

2 yorum:

  1. Günde 1 çay kaşığı büyüklüğünde parça kadar -hamile- alabilir. Taze nane yine bir öneri. Fındık fıstık gibi kuruyemişler içindeki değerli minerallerin faydalanmak için çiğ tüketmeli. Kilo dengesi için dikkatli tüketmeli. Sevgilerimle.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. eklemelerin çok teşekkür ederim.Nane hiç denememiştim yasak diye biliyordum.

      Sil