28 Ağustos 2014 Perşembe

Hamilelikte 27. Hafta

Karnım artık iyice büyümeye başlamıştı,18.haftada.. Beni hala rahatsız etmese de uyumakta zorlanıyordum. 18.haftamdan itibaren tatildeydim.Tatilde olmamın büyük avantajını yaşadım.Bol bol yüzmek bana ve sırt ağrılarıma iyi gelmişti.Çünkü yaklaşık 20.haftanın sonundan itibaren sırt ağrısı yaşıyordum.


Bu fotoğrafta 20 haftalık hamileyim.O ara tetanoz aşımı yaptırdım.Ne olur ne olmaz,yaptırmakta fayda var.Uzun süre doktorumdan ayrı kaldığım için, 22.haftamda orada kontrole gittim.

22.haftamda inanılmaz bir enerjim vardı.Belki bulunduğum yerde ki oksijenden kaynaklanıyordur.Sabah 10'da denize inip akşam 7-8'de anca eve çıkıyordum.Sürekli yürüyordum.Ve hiç yorulmadım.Tansiyon problemi ise hiç yaşamadım.

25.Haftamda İstanbul'a gelmiştik,hemen kontrole gittim.Bizim Bade kız yine resim vermediği için onun ultrason görüntüsünü paylaşamayacağım. :(
Şeker yüklemesi yapmamız gerektiğini söyledi doktorum.Ne kadar kendimi bu konu da net hissetsem de doktorumu ikna edemedim ve şeker yüklemesini yaptırmak zorunda kaldım. :( Ne olur yaptırmamak için elinizden geleni yapın ama benim gibi çaresiz kalırsanız da yapacak bir şey yok.

İlk 50gr. şeker yüklemesini yaptırdıktan sonra 159 çıkan sonucun üzerine bir de yetmezmiş gibi 100 gr. istedi, doktorum.Hadi ona da katlandım ve sonucunda şekerim normal çıktı.

Şuan tam 27+5 haftalığım.Kilom hala aynı.Hamileliğimin başında verdiğim 4 kiloyu geri almışım o kadar.


Artık karnım çatlayacak durumda.Benim iç karnım geniş olduğundan dolayı dışarıdan fazla karnım yok.Bu da daha çok sıkıntı çekmeme neden oluyor.Rahat yatamıyorum,uyuyamıyorum.Bade hareket ettiği zamanlarda canım yanıyor.Onun dışında hiç bir sorunum yok.

Epidural sezaryen yapmaya karar verdiğimden dolayı doktorumla doğum günümüzü kararlaştırdık.Allah izin verirse 10 Kasım'da kızıma kavuşacağım.Allah'ım isteyen herkese bu duyguları yaşatsın.....10 yorum:

 1. En son cümlene aminnnnnnnn diyerek yorumuma başlamak istiyorum :)
  Seni sabırsızlıkla bekliyoruz minik Bade'miz :) İsmini yerim ben O'nun. Ne güzel birgün ve ne güzel bir ayda doğacak. O minik karnını da yerim :) Seni seviyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım arkadaşım bende seni çok seviyorum. Gerçekten sabırsızlanıyorum.Ve senin gibi arkadaşlarımın desteği ile daha da mutlu oluyorum.Canımsın

   Sil
 2. senin o göbüşünü yerim benn yerimmm :)
  10 Kasım eşimin doğum günü ve benim kimlikteki doğum günüm :) sağlıkla gelsin dünyaya Bade hanımmm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahahah :) hiç unutmazsınız artık

   Sil
 3. yerim ben kuzumun adaşı o :)
  2. üç aylık dönem hamileliğin en güzel dönemi, keyfini çıkar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en zor demek istedin sanırım :) canım arkadaşım benimmm

   Sil
  2. yok canım, ilk 3 ay zor, son 3 ay da ağırlaşıyor insan, en güzeli 2. 3 ay

   Sil
  3. Iste ben son 3 aydayim artik. 10 kasim ya dogum 😀

   Sil
 4. Ne güzel Allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin. 10 Kasım maneviyatı olan bir günde aynı zamanda :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Atatürkçü bir çocuk olacağı için biraz zorlanabilir o gün doğmuş olmaktan ama olsun. :)

   Sil