2 Eylül 2014 Salı

Bebek Yapmaya Ya Da Anne/Baba Olmaya Hazır mısınız?


" Haydi çocuk yapalım " diye girmedik biz bu yola.Önce uzun uzun konuştuk.İyi bir anne baba olup olamayacağımızı irdeledik.Tabi ki her evlat sahibi insan iyi bir anne babadır.

Peki biz çocuğumuza bakabilecek miyiz?, Onu sevebilecek miyiz?, Ona ayıracak zamanımız ve sabrımız var mıydı?


Bunlar çok önemli sorular ve çok önemli görevlerdi.Çocuk yetiştirmenin en esas kurallarıdır.Sabrınız yoksa çocuğunuzu eğitemezsiniz.Sevginiz yoksa çocuğunuzu mutlu edemezsiniz gibi...Manevi olarak eşlerin kendilerini hazırlamaları şart.

Çünkü; eve bir bebeğin gelmesiyle evdeki her şey değişir.Yeni bir düzen gelir, yeni kurallar gelir.Her şeyden önce evdeki karı koca gider yerine anne ve baba gelir.Yani bu döneme sadece bebeğiniz değil, siz de ayak uydurmalısınız ki bu da zor bir süreç.

Mesela biz kendimize bir öz eleştiri yaptık.Sağlığımız buna müsaitti tabi kii ama onu koruyabilecek miydik? evet, gayet iyi  koruyabilir ve ona eğitebilmek mutlu edebilmek için her türlü fedakarlığı yapabilirdik, buna hazırdık.

Biz birbirimiz çok seviyorduk bu yüzden çocuğumuzu da çok sevebilcektik.Eşim bana evlendiğimiz günden beri çok destek olmuştu.Adeta bebek bakıyor.Allah ondan bin kez razı olsun.Hamile kaldığımda ya da anne olduğumda bana çok çok daha destek olacağından da emindim. O zaman hiç bir sorunumuz yok, biz bir çocuk dünyaya getirebilirdik.Bu işin manevi tarafı tabi.

Peki, siz hazır mısınız?
Anne baba olabilecek misiniz?

Biz,olabileceğimize inandık.İnanan ve isteyen herkese Allah nasip etsin.Mükemmel olmaya çalışmayın, sadece elinizden geleni yapın.Biz öyle yapacağız....

8 yorum:

 1. İnşallah bizde olmak istiyoruz denemeler devam ediyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah canım Allah'ım bu güzelliği yaşatsın. İyi haberlerini bekliyorum. :)

   Sil
 2. Bizde evlendiğimiz günden beri bebek hayali kuruyorduk ama kendimizce yapmamız gerekenler vardı en doğru zamanda gelmeliydi, sıkıntı yaşamamalı biz de her şeyimizle ona konsantre olmalıydık. Zaten en doğru zamanı hissediyor insan. Allah herkesin gönlüne göre versin sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insallah canim tek temennim bu.tek duam da bu. Evet dedigin gibi elbet anliyorsun zamaninin geldigini

   Sil
 3. hazır olmak okadar önemli ki bunu sayfalarca anlatabilirim aslında sadece hazırız demeklede bitmiyor bilinçli anne baba olmak herseydende önemli ama en büyük duam Allah isteyen herkese yasatsın bu duyguyu ;) sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benim de bu yazida vermek istedigim dusunce tam da buydu. Hadi yapalim demekle bitmez surekli kendini yenilemek lazim yani bu yazi bu kadar kisa olmamaliydi fakat cok da bilmislik yapmak istemedim ;) Buarada amiiinnnn ;)

   Sil
 4. Bu bilinçte olan anne babaları seviyorum :) En iyisi değil mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle en iyisi. Aslinda z kusagi anneleri ve babalsri hep boyle bilincli.

   Sil