25 Eylül 2014 Perşembe

Hamilelerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Hamileliğim süresince bir çok kitap önerildi.Sohbetlerde bir çok kitap duydum, hakkında fikir edindim.Fakat ben kendi araştırmalarımdan dolayı her kitabı okumak istemedim.Bana uygun yöntemleri buldum, bana uygun düşünceleri buldum, ona göre kitaplar seçtim.
Aldığım sadece 3 kitap vardı.İlk göz ağrım  40'ı Uçana Kadar kitabıydı. Bu kitap, Uzman bebek doktorunun birebir tavsiyelerini, yapmamız gerekenleri içeriyor.Nasıl banyo yaptırılır?, Nasıl emzirilir?, Hastanede ve sonrasında neler olacak? ...vs gibi konuları barındırıyor.


Bu kitabın lansmanına katıldığım için detaylı olarak bir yazı yazmıştım. TIK TIK

İkinci kitabım ise Yeni Annelere Mucize Çözümler.Tracy Hogg ve Melinda Blau yazmış.Tracy uzman bir bebek hemşiresi.

Kitabın ismi gibi gerçekten mucize çözümler bulabiliyorsunuz, kitapta.E.A.S.Y yöntemi ile bebek bakımını kolaylaştırmayı amaçlamış, Tracy.Bu yöntemi kullanan bir çok anne-baba var, Türkiye'de.Ve çoğunun memnuniyeti söz konusu.

Bu kitapta, bebeğinizi nasıl sakinleştireceğiniz, öz güvenini nasıl oluşturacağınız da anlatılmış.Bebeklere fısıldamayı, bebeğinizle konuşmayı,bebeğinizin dilinden anlamanızı sağlayacak bir kitap.Bende son harfine kadar uymayı düşünüyorum tabi ki bebğime göre ufak değişikliklere de yer vereceğim.

Üçüncü kitabıma da yeni başladım. Yavaş Ebeveynlik. Psikolog Pınar Mermer tarafından yazılmıştır.


Henüz çok başlarında olduğum için yorum yapmayı sonra ki yazıya bırakacağım ama şunu söylemeliyim ki benim gibi tez canlı ve sabırsız biri için mükemmel formüller olduğunu düşünüyorum. Biraz yavaşlamak bana çok iyi gelecektir.Özellikle anneliğimde aceleci olmam beni yanlışa sürükler.

Benim aldığım kitaplar bunlar.3 ayrı konu, 3 ayrı yardımcı baş ucu kitabı... Bir konuda bir çok fikir almamaktan yanayım çünkü, kafam karışabilir.O yüzden sizde kendinize yakın olan düşünceleri ve yöntemleri bulup ihtiyacınız olan konularda yardımcı olması için kitaplar alıp okuyun.


4 yorum:

 1. :) bana da okumak kısmet olur inşallah

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar bilinçlisin. Bi gün belki senden tavsiye alırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim :) daha degilim ama bilincli olmaya calisiyorum. Farkinda olup ona gore davranmak istiyorum. Insallah yardimim dokunur. Elimden gelenin de fazlasini yapmaya calisirim :) optum

   Sil