16 Eylül 2014 Salı

My Little Mascara'nın Gezi Notları

Selamlar, ben Mehtap My Little Mascara blogunun yazarıyım. Blogumda kozmetik, makyaj, blog tasarımları kısaca ne bulsam okuyucularımla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sevgili Selen blogunda konuk yazar ağırladığını duyunca bende hemen bir şeyler yazmak istedim.
Ben bugün sizler için ne kozmetik, ne de güzellik ile ilgili bir post hazırladım daha farklı bir yazı olsun istedim ve sizlere gittiğim gördüğüm bir yeri anlatmaya karar verdim.Beni takip edenler bilir ben yaz tatili için Ayvalık'a gitmiştim. Orada bulunduğum süre zarfında bol bol gezdim ve gittiğim yerlerden biri olan Şeytan Sofrasını çok sevdim. Bende gidip görmeyenler için oradan bahsetmek istedim sizlere.

Şeytan Sofrası, Ayvalık'a biraz uzak bir mesafede mutlaka araba ile gidilmesi gerek bir tepe. Bu tepe sönmüş bir volkandan arda kalan lav birikintisinden oluşmuş. Bu tepeden tüm Ayvalık adalarını ve Midilli adasını görebildiğimiz mükemmel bir manzaraya sahip. Genelde buraya gün batımını izlemek için gidiyor turistler ancak ne yazık ki bir gün batımını bekleyemedik bu nedenle ben göremedim. Ama olsun bu hali bile muhteşemdi.

Ayak izine benzeyen bir iz var ve bu izin çevresini demir parmaklık ile kapatmışlar. Bu ize Şeytanın ayak izi diyorlar tabi neden böyle deniyor yada nasıl oluşmuş bu konuda bir bilgim yok.Buraya gelen turistler dilek tutup bozuk para atıyorlarmış bu ayak izi denilen yere ama ben gittiğimde para falan yoktu kimse atmıyordu :) Bu nedenle yukarıdaki resmi görünce nette sizede göstereyim dedim :)

Benim çok sevdiğim keşke dönmeden bir daha gitsem dediğim bir yer kendisi eğer yolunuz Ayvalık'a düşerse mutlaka sizde gidin bol bol manzara resmi çekin :) Ben kendimi ve ailemi çekmekden manzarayı pek çekememişim siz benim yaptığımı yapmayın :)

Benden bu kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim :) Bu arada bloguma beklerim mutlaka :)

mylittlemascara.blogspot.com.tr


Öpüldünüz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder