29 Aralık 2014 Pazartesi

ELFABE


Yüz yıllardır bilinen ve duyulan bir şeydir, el ve yüz çizgilerinin önemli anlamlar ifade ettiği. Ben de hep bu konu hakkında merak duygumu köreltememiştim.Geçtiğimiz günlerde Hayat Yayınları'ndan gelen Mehmet Ali Bulut'un ELFABE kitabı ile bu merakımı giderdim.

Kitabı görür görmez merakla okumaya başladım. :) Kendi analizimi de kendimce yapmaya çalıştım.Biraz kitaptan bahsedeyim;

El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davanışlarımızı belirleyen genetik kodları içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hallerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler.

İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir.


Eğer bu şekilde bir ele sahipseniz dengeli birisiniz demektir.
Hatta Napoleon ve Josephine 'nin bile el işaretleri, çizgileri incelenip yorumlanmış yıllar önce.Parlak göz zekanın,
küçük göz şiddetin,
çukur göz dindarlığın,
büyük göz de zarafetin işaretidir.

Kesinlikle okumanız gereken bir kitap. Eğer merakınız da varsa benim gibi iki günde hakim olursunuz. :) Her saat başı bir şekle bakıp yorumlamaya devam ediyorum.

Ben şuan için; sevecen, evcil, iyi bir evliliğe sahip, hayatı boyunca iniş çıkışlara maruz kalacak bir yapıya sahip olduğumu öğrendim.

Bakalım bu kitabı alanlar kendilerinde neler yakalayacaklar.? :)

Kitabı satın almak isterseniz;1 yorum:

  1. En Uygun Fiyatla Elfabe El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı 16,99 TL

    http://www.kitaptaze.com/Elfabe_El_ve_Yuz_cizgilerinin_Anlami_kitaptaze_kitaptaze.com_sonkitaplar_coksatilankitaplar

    YanıtlaSil