25 Aralık 2014 Perşembe

Reis Gıda İle Yerli Malı Haftasını Kutladık

Canım arkadaşım Fatoş 'unn daveti ile, geçtiğimiz hafta Reis Gıda'nın 'Anılarla Geleceğe Yerli Malı Haftası' kutlama davetindeydim.Öncelikle Fatoş'a beni de unutmayıp çağırdığı için çok teşekkür ederim.

Taksim Point Hotel 'in ev sahipliğini yaptığı bu etkinlikte yerli malı köşesi çok ilgimi çekmişti.Ve harika bir masa hazırlanmıştı.Etkinliğin başlaması ile Reis Gıda'nın yönetim kurulu başkanı Mehmet Reis bey, bizlere öncelikle anılarımızı hatırlamamızı ve eskiden okullarımızda mutlulukla kutladığımız o yerli malı haftasını hatırlamamızı söyledi.Herkes anılarını tek tek anlattı.
Doğal ve dengeli beslenme alışkanlığı ile tutum ve yatırım alışkanlığının çocuklara küçük yaşlardan itibaren kazandırılması gerektiğini anlatan Mehmet Reis, “Mustafa Kemal Atatürk ve kurmayları, 1923’de İzmir 1.İktisat Kongresi’nde; yurdun bağımsızlığının korunması, yerli malları üretilmesi ve kullanılmasını kararlaştırdı. 1946 yılından itibaren, 68 yıldır bu haftayı kutlamaya devam ediyoruz.  Yerli malı haftasının, çocukluğumuzda özel ve unutamadığımız bir yeri var. Annelerimizin yaptığı okula götürdüğümüz poğaça ve börekler, yöremizde yetişen meyvelerle kutladığımız bu hafta; bir yandan yerli üretimin ve tüketimin önemini anlatırken, diğer yandan paylaşmayı ve danışmayı ön plana çıkartmaktadır” dedi.


Mehmet bey'i keyif ile dinledik.Soruları olan arkadaşlar, sorularını sordular.En çok da sağlıklı beslenmenin önemi üzerinde duruldu.

Konuşma bittikten sonra reis gıda ürünleri ile hazırlanan yemeklerimizi yedik.

Hepsi birbirinden güzel ve lezzetli olan bu yemekler için Reis Gıda'ya teşekkür ederim.

Etkinlik sonunda, katılan tüm blogger arkadaşlarımızla birlikte Mehmet bey'i aramıza alıp bir hatıra fotoğrafı çektirdik. :)


Gerçekten de eski günlerde ki gibi bol meyveli, sebzeli bir gün oldu. :)

Benim için de ayrı bir keyfi vardı bu etkinliğin.Çünkü; doğumdan sonra katıldığım ilk etkinlikti.Blogger arkadaşlarımla bir arada olmak beni çok mutlu etmişti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder