5 Ocak 2015 Pazartesi

Bebeğinizi Nasıl Uyutuyorsunuz?Hamileliğimden beri ilgilendiğim en önemli konulardan biri de uyku düzeniydi.Çok şükür ki uykusuzluk çekmedim.
Bade doğduktan sonra bir süre her 2 ya da 3 saatte bir uyanma sorunu yaşıyorduk,geceleri.Fakat daha önceki yazımda da belirttiğim gibi 'Mahallenin En Mutlu Bebeği' kitabı sayesinde bu sorunumuz ortadan kalktı. Yazıyı okumak için TIKLAYIN..

Şuan tam 74 günlük oldu, bade.Hala gece uykusunda bir sorun yaşamıyoruz fakat benim derdim son bir kaç gündür gece uykusuna yatağında yatmaması.

Gece 23:00'da son mamasını veriyorum ve gece uykusuna yatıyor/ yatıyoruz birlikte :) Aslında benim işime geliyor. Miss kokusunu içime çekip yatıyorum sabaha kadar.Ama iş öyle değil.Gündüzleri hiç bir problem yaşamıyoruz.Kendi yatağında kendi kendine uyuyor.

Alışkanlık haline getirip uzun zaman bu şekilde uyuyacağız diye korkuyorum.Bugün instagram paylaşımım ile annelere sordum bu konuyu.Bazıları bu durumun geçici olduğunu bazıları da böyle alışmaması gerektiğini söyledi.

Peki siz nasıl uyutuyorsunuz?

Kimileri sallayarak, kimileri meme ile, kimileri de emzirerek uyutuyormuş. Bakalım devam eden günlerde neler olacak?

6 yorum:

 1. 3,5 yaşında bir oğlum ve 1,5 yaşında bir kızım var.Çok şükür bende çok uyku problemi çekmedim ancak aynı sorunu bizde yaşadık. Sanırım anne ve süt kokusu eşliğinde gece uykusu daha keyifli oluyor olmalı. Ancak oğlum 1,5 yaşına kadar emdiği için yanımdan ayırmak biraz zor oldu Kızım ise 5 aylıkken emmeyi bıraktığı için onda hiç zorlnamadım Sanırım anne sütüne olan alışkanlıkları ile iligili.Ben oğlumu yatağına alıştırmak için gece her uyandığından emzirdikten sonra yatağına geri yatırdığımda uykuya dalana kadar sallıyordum.Biraz uykusuz kalmıştım o zmanlar ama sonra alışmıştı. Umarım sende bir an önce kolay bir yolunu bulursun :)

  YanıtlaSil
 2. oğlum şuan 1 yaş 8 aylık.. ilk 5 ay çok zorlandık uykuyu sevmeyen bir çocuktu hala sevmiyor ama en azından kendi kendine uyuması gerektiğini öğrettim :) 5 ay uykusuz geceler tabi bu süreçte bi ara yatağında salladım, çarşaf arasında salladım, kucağımda uyutmayı u denedim uyudu ama bu kötü bir yöntem oldu bana yani kokuma çok alıştı son çareyi ayakta sallamakta buldum ama bisüre sonra benim bel ağrılarım şiddetlendiği için bu yöntemi bıraktık.. akşam saat 9 da bütün ışıkları kapatıp yatağa girdik 1 hafta bu şekilde denedim biraz kıvrandı uyumak istemedi derkeen 2. haftanın sonuna doğru kendi kendine uyumasını öğrendi..
  uyku gerçekten ciddi bir problem allah tüm annelerin yardımcısı olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. Çok teşekkür ederim. :)

   Sil
 3. Blogunu izlemeye yeni başladım. Güle güle büyüt bebeğini. Çooook tatlı bir minik hanım.
  sadekahvekeyfi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Yıl 2017 ama aramalarım beni bilgi dolu bloğunuza getirdi, takipteyim artık:)
  Benim bloğuma da beklerim, sevgiler 💕
  www.grilady.blogspot.com

  YanıtlaSil