13 Ocak 2015 Salı

En İyi Bebek Kangurusu

Hamileyken hep araştırdığım konuydu bu, kanguru kullanımı.Yenidoğandan itibaren kullanılabilir olduğunu öğrendiğimde hangisini seçmeliyim derdine düşmüştüm.Bir çok model vardı.Ergonomik olması ve güvenliği en önemlisiydi.

Sadece bebeğin değil taşıyacak olan anne ve babanın da rahatlığı çok önemli.Dışarı çıktığım zamanlarda tek başıma olacaksam özellikle kanguruda taşımalıyım diye düşündüm.Bu sebeple de tek başıma takıp çıkarabileceğim kadar da kolay olmalıydı.Ayrıca yıkanabilir, terletmeyen ve farklı yaşlarda da kullanılabilir olması benim diğer dikkat ettiğim özelliklerdendi.


Sling almadım çünkü kısa bir süre kullanabilecektim.Boba 4G kangurulardan da almadım çünkü bana çok pahalı geldi.Benim aradığım tüm özellikler ve uygun fiyat olarak Momfort Baby Ergonomik kanguru vardı ve onu aldım.Aynı şekilde yenidoğandan itibaren kullanabilirsiniz.Her bütçeye uygun ve 15 kiloya kadar taşınabilir.Yıkanabiliyor ve terletme yapmama özelliğine sahip.Askıları geniş olduğundan dolayı rahat bir taşıma söz konusu.Omuzlarınız ağrımıyor. Özel bir rüzgar başlığı var.Güneşten korunmak için de kullanabilirsiniz.Kangurunun üzerinde cepler de var.Emziğini koyabailirsiniz.Ya da çanta taşımayacaksanız, cüzdanınızı ve telefonunuzu da koyabilirsiniz.

Ben doktorun izni ile artık kanguru kullanmaya başladım.Şuan da tam 80 günlük oldu.Neden yenidoğandan itibaren kullanmadığımı sorarsanız; bade emzirme pozisyonunda durmayı pek sevmedi bu sebeple de şimdi taşımaya başladım.

Kesinlikle hayat kurtarıcı diyebilirim.Arabayı aç kapa yapmaktan ve sürüklemekten kurtuluyorsunuz.Ayrıca sürekli kucağınızda sizinle temas halinde olduğu için de gittiğiniz yerde huzursuzluk çıkarmıyor.

Özellikle kucağa alışkın bebeklerin annelerine de çok lazım diye düşünüyorum.Evde işinizi yaparken bebeğinizi rahatlıkla kucağınızda taşıyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder