8 Ocak 2015 Perşembe

Evlenince mi Aile Olunur, Çocuk Yapınca mı Aile Olunur ?


1,5 yıllık bir evliliğimiz var.Evliliğimizin ilk günleri harikaydı.Biraz zaman geçince bir şeylerin eksik olduğunu tam anlamıyla bir aile olamadığını hissediyorsun.Sanki hala sevgili hayatı yaşıyor gibi bir düşünceye kapılıyorsun.


Tabi ki bir aile olmuş oluyorsun ama, çocuklu aileleri görünce yarı aileyiz diyorsun. Yani biz öyle düşündük.
 6. ayımızda bir çocuk istediğimize karar verdik.Karar aşamamızla ilgili bir yazı yazmıştım.Okumak isterseniz, TIKLAYIN..

Bade doğmadan önce istediğimiz zaman yatıyor, istediğimiz zaman kalkıyorduk.İstediğimiz yere istediğimiz zaman çıkıyorduk.Sanki sorumluluğumuzun olmayışı bizi aile olma hissinden uzaklaştırmıştı.Karar aşamasını geçtikten sonra bir hamilelik dönemi başladı.

Zor ayak uydurmalar, bazen şikayetçi olmalar, bazen de doğduğunda bakabilecek miyiz korkuları... Ama içimizde çok büyük sevinç...

Aile olma sevinci...

Bade doğduktan sonra, 'evet, biz bir aile olduk.' dedik.Gerçekten de evlilik başka bir şey çocuklu evlilik başka bir şeymiş.İyi ki doğurmuşum diyorum ve sürekli şükrediyoruz.

Ama işin özetinde, aile olmanın sorumluluğunu da tadıyoruz.Aile olmak gerçekten de kolay değilmiş.Bunu bade doğunca anladık.Dedim ya evlenince aile olunmuyor.

Şimdi her şeye farklı bakıyoruz.Yatma saatlerimiz, yemek saatlerimiz, gezmelerimiz değişti.Çok yolun başında da olsak evin düzeni değişti, kaçınılmaz..

Kesinlikle mutsuz olmadım.Böylesi daha güzel, daha eğlenceli, daha mutluluk verici ve daha anlatılmazzz...

Allah isteyen herkese nasip etsin diyorum, her seferinde. Çünkü aile olmak çok güzel bir şey.Ne kadar kaygılar, korkular olsa da bir şekilde onun bile tadı başka diyorsun.

Tüm çocuk yapmaktan korkanlara gelsin, bu yazım. :)

2 yorum:

 1. Ayyy kalp kalp kalp ve maşallah :* muckss

  YanıtlaSil
 2. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Siz de başvurun kazanan olun, farklı kategorilerde çok sayıda site ödüller için yarışıyor. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel: +90212 330 9707  YanıtlaSil