12 Ocak 2015 Pazartesi

İkinci 40 Günlük Serüvenimiz

Bade artık, 80 günlük oldu.İlk 40 günlük serüvenimizi anlatmıştım.İsterseniz bir tıklayıp OKUYUN... :)

İkinci 40 günümüzün ilkinden çok da farkı yok aslında.2.ayımızın sonunda 3 adet aşı oldu.Ateş yapar diye korktuk ama, maşallah hiç bir sorun yaşamadık.


2. ay aşısı için bir gün önceden yıkadık badeyi, sabah götürmeden de Calpol'den yarım çay kaşığı verdik.Doktorumuz tembihlemişti.Bazen atlayabiliyorlar bu sebeple özellikle bunu belirtmek istedim ki, aklınızda olsun.Ama zorunlu bir şey değil, her doktor önerrmeyebiliyor.Siz yine de sorun.

Artık gece gündüz farkını tamamen ayırt etti.Geceleri hiç uyanmadan sabahı buluyoruz.Gündüzleri de daha az uyuyor.Uyanık olduğu zamanlarda oyun oynamak, müzik dinlemek ya da bolca oyuncaklarıyla sohbet etmekle meşgul oluyor. :)


Gün içinde uyanık olduğu zamanlarda Minene'nin 3'ü 1 arada oyun minderine koyuyorum, badeyi.Orada vakit geçirmeyi seviyor.

3.ayına girdiğinden beri gece yanında birini istiyor.Gündüzleri tek uyuyor ama geceleri birini arıyor.Ben yatıyorum çoğu zaman yanında.Ki bunu da sorun olarak görmeye başlayıp bir post yazmıştım.

Mamalarını PRE olarak kullanıyorduk şimdi ise, 1 numara.Bezinde de değişiklik oldu tabi. :) Artık 3 numara kullanıyoruz.Yani kızım büyüdü, birer kademe daha. :)

2.AYIN SONUNDA, 5500 GR. VE 55,5 CM OLMUŞTU.Benim için bade şuan, kocaman oldu. :))

Yavaş yavaş elinde bir şeyleri tutmaya başladı.Şu oyun halısında gördüğünüz musti oyuncağını pek bir sevdi. :)

Ev tipi ana kucağında yatırırken bir şeyler asıyorum, görebileceği şekilde, renkli renkli...İlgisini çekiyor ve onlarla konuşmaya çalışıyor.Akşamları mutlaka babasının kucağında dans ediyor.

Her gün 10 dakika da olsa müzik dinletiyorum.Bazen çocuk şarkıları bazen de klasik müzik.Ben pek oyun oynamayı ve konuşmayı seven bir anne değilim, şimdilik.. Kara kara düşünüyorum ileride ne yapacağım diye ama bade şuan için hep tek başına vakit geçirebiliyor.

Son iki gündür de gündüzleri odasında kendi beşiğine yatırıp kendi kendine uykuya dalmasını sağlıyorum.

Bu 40 günde de çok gezdik, eğlendik. :) Önce İBS FUAR'a gittik. Daha sonra İstinye Park'a, yılbaşı kutlamasına ve nikaha derken... evde durmak sadece kar yağmasıyla nasip oldu. :)

Her günümüzün ve gününüzün renkli olması dileğiyle...

Fuar yazım
Yılbaşı Kutlamamız

4 yorum: