27 Ocak 2015 Salı

Kanlı Kontes - Elizabeth Báthory -

Duyduğumda şok olduğum ve çok fazlaca da ilgimi çeken 'Kanlı Kontes' lakaplı Elizabeth'in hikayesini, sizlere de anlatmak istedim. Ben böyle ilginç hikayeleri çok severim.Bu hikaye yaşanan bir olaymış.


Macar Krallığının soylu ailelerinden birinin kızı olan Elizabeth, ilk kadın seri katilmiş.Neden mi?


Kocası öldükten sonra kendini büyücülüğe veren bu kadın, hayvanların kurban verildiği ayinlere de katılmaya başlamış.Daha sonra işler biraz daha ciddileşmeye başlamış.

40 yaşına geldiğinde, yaşlanıp güzelliğini kaybedeceğini düşünmeye başlamış.Bir gün hizmetçisine saçlarını taratırken, canı acımış.Bunun üzerine kıza şiddetli bir tokat atmış ve kızın yüzünden kan gelmiş.Kızın güzelliğini ve gençliğini elinden aldığını düşünen Elizabeth, hemen uşağına emredip kızı öldürtmüş.Ve kanının tamamını bir küvete boşalttırıp, o kanla banyo yapmış.


Ayyyy... Dediğinizi duyar gibiyim. :) Ben de ilk duyduğumda aynı tepkiyi vermiştim.Ama, bundan sonrası daha da heyecanlı. :)

612 bakire kıza işkenceler edip, kanlarıyla banyo yapmaya devam etmiş.Sadece insanlara değil, hayvanlara da çeşitli işkenceler yaptığı söyleniyormuş.

Elizabeth'in annesi babası, küçük yaşta ölmüş.Bunun üzerine amcasının yanında kalmaya başlamış.Amcasının ve yeğenlerinin de ruhsal sorunları olan, işkence düşkünü insanlar olduğu söyleniyormuş.Yani kadının küçüklükten gelen bir ruhsal bozukluğu varmış.

Aslında çok güzel bir bayanmış Fakat çocukluğundan beri çok sıkıntılar yaşamış.Macar Kralı ailesinden olması ona bir şey katmamış olacak ki, yaptığı kötülüklerin cezasını bulmuş.Tutuklandıktan 5 yıl sonra ölü bulunmuş.

Hikayemiz de burada bitmişşş.... :)

2 yorum:

  1. İnsan harcama özgürlüğünün olduğu bir dönemde yaşamadığımıza şükretmek gerek sanırım :)

    YanıtlaSil