19 Ocak 2015 Pazartesi

Paulo Coelho - Aldatmak -


Kitap okumayı çok sevdiğimi, her kitap yorumu yazdığımda iletmeyi bir görev edindim.Herkesin kitap okumasını ve bunu severek yapmasını istediğim için olabilir. :)

Yazarın daha önce, Simyacı ve Veronika Ölmek İstiyor adlı iki kitabını okumuştum.Çok uzun yıllar oldu ama hala çok sevdiğim ve unutamadığım kitaplar arasında kalmayı sürdürüyorlar.Bu kitabını ise hiç mi hiç sevmedim.

Kitap Can Yayınlarından çıkmış.Fiyatı ise 19,5 TL.

Konuya gelirsek; Lina, her imkana sahip, ayrıcalıklı yaşam süren bir bayan.Fakat her uyandığında monotonluğundan şikayet eder.Önce psikolojisinin bozulduğunu düşünür.Ama daha sonrasında sorununun standart bir yaşam sürmesi olduğunu bulur.

Çok iyi,zengin, kendisini seven bir kocası ve harika çocukları var.Fakat Lina, kocasını aldatmak, bir maceraya atılmak ister.

Bu kitabı neden sevmediğimi anladınız mı?

Yani okurken bile beni itti.Yaşam tarzıma yanlış geldiği için mi, kahramanın boş yere hayatını batırmaya çalışması mı, bilemiyorum ama, okuyamadım kitabı.

Yarısında bıraktığım çok nadir kitaplar arasına bu kitabı da ekledim.Ne yazık ki öneremeyeceğim de.Belki kitabın sonunu getirseydim farklı düşünebilirdim ama, yapamadım.

Okuyanlar mutlaka vardır.Ne düşünüyorlar bu kitapla ilgili çok merak ediyorum.Acaba yanlış bir yorum yapıyor olabilir miyim?

NOT: Beğenen ya da okuyan insanların bu yaşam tarzında olduğu ya da bunu desteklerini söylemiyorum.Belirtmekte fayda var.Yanlış anlaşılmak istemem.

4 yorum:

 1. Yazarına yakışmayan bir kitap. Biraz piyasa işi olmuş. Ben de önermiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamiyle okudunuz mu? yani sonunu okusaydım da aynısını mı düşünecektim?

   Sil
 2. merhaba,
  ben sonuna kadar okudum bzim toplum yapımıza aykırı ancak kısaca şöyle diyor bitirdiğinizde boş işler peşinde koşmayın , tilki döner dolaşır kürkçü dükkanına döner:))

  YanıtlaSil
 3. Ahahahhh süpermiş. Şimdi sevdim. Hahah :))

  YanıtlaSil