3 Şubat 2015 Salı

0 - 3 Ay Arası Bebek Oyuncakları

Bade doğduktan sonra, oyuncak almadığımızı fark ettik. :) Hiç aklımıza bile gelmemiş.Kıyafet ya da diğer ihtiyaçları düşünmekten vakit kalmıyor ki. :)

Doğduğu ay, çok fazla uyanık kalmadığı için, oyuncağa pek ihtiyaç duymadı.Ama Baby Shower partimizde canım arkadaşım Nihan (Şans Böceği) ve Ahu (Müzisyen Anne)'nun getirdiği hediyeler çok işimize yaradı.Niha'nın getirdiği, Fisher Price Ocean Wonders™ Denizyıldızı Projektör,

En sevdiği oyuncağı oldu.İlk gözağırısı yanı :)


Kesinlikle tavsiye ettiğim bir ürün.Tavana yansıyan 2 görüntü var.Biri, resimde gördüğünüz diğeri de, ahtapotlu bir görüntü.2 çeşit müzik bölümü var.Birinde rahatlatıcı uyku müzikleri, diğeri de anne karnındaki seslere yakın olan doğa sesleri.3 adet pille çalışıyor.Belli bir süre sonra kendiliğinde duruyor.Zaten o sırada bebek de çoktan uyumuş oluyor. :)
Fiyatı: 55 TL Vip çocuk sitesinde.

İlk ayında sadece bununla yetindik. :) 2. ayımız da biraz daha uyanık kalmaya başladığı için, oyun oynama ihtiyacı da hissetmeye başladı.Özellikle ses çıkaran ve renkli oyuncaklara ilgisi arttı.Yine bu projektörü kullanabiliyorduk ama, gündüzleri tek istediği çıngıraktı. :)


Benim tercihim bu şekilde tutması kolay ve hafif çıngıraklardan yana oldu.Eliyle tutmaya çalışıyor ve daha kolay kavrıyor.Kendi başına o sesi çıkardığını farkettiği zaman daha bir mutlu oluyor. :)

3.ayımızda biraz daha oyuncak hazinemizi geliştirmeye başladık. :) Artık daha fazla çevreye hakim olduğu için her şey artık onun oyuncağı. Evdeki biblolar, avize, perde... Ama en çok sevdikleri var ki onlar da şöyle;

En favorimizKitap şeklinde, her sayfasında farklı bir kumaş türü kullanılmış.Her hayvanın farklı bir aktivitesi var. Kolları ya da kulaklarından tuttduğunda sesler çıkıyor. Aynası var. Arklalı önlü 3er sayfalık.Ayrıca üçgen şekile getirip yatağına da asılabiliyor.Ben en çok ana kucağına asıp orada sayfa sayfa oynamasını sağlıyorum.

E-bebek'te 30 TL

Çok uykusu geldiği zamanlarda yanına bir yoldaş arıyorsa, Mustela'nın Musti'sini kapıyor hemen.


Parfümü ile birlikte satılıyor.Onu da çok sevdik, söyleyeyim, lafı gelmişken.

Akşamları 1 saat onu odasında bırakıyorum o arada da Chicco'nun Kuzusuyla konuşuyor.


O gördüğünüz mavi saplardan yatağına astım, kuzuyu.Yuvarlağı aşağı çekince de çok güzel bir müzik çalıyor.

Fiyatı: 33 TL
3 yorum:

  1. güzel günlerde kullansın .) en sevmediğim şu çıngıraklar çok ses çıkarıyorlar sinirlerim zıplıyor :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Amin canım.Senin minik de gelse de onu da takip etsek :) Evet, ben de sevmiyorum.Çok gcık :)

      Sil