12 Şubat 2015 Perşembe

1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk


Selen, her gece uyumadan önce dua edermiş, Allah'a.Çok seveceği bir eşi, mutlu bir yuvası ve çok da tatlı bir bebeği olsun, diye. Uykuya her daldığında da rüyasında görürmüş, hayal ettiklerini.

Altınoluk'a annesi ve babasını görmeye gittiği sıra tanışmış Serkan ile. Çok uzun zaman geçirmemelerine rağmen, çok etkilenmişler birbirlerinden.


Bir süre gezip tozmuş, birbirlerini daha da sevmeye başladıklarını anlamışlar. Ani alınan bir karar ile de evliliğe adım atmaya hazırlanmışlar.

Nişandı, kınaydı derken, gelmiş çatmış düğün günü.Eşe, dosta haber salıp, en mutlu günlerine ortak etmişler, herkesi.


Serkan da Selen de çok mutlularmış.Çalışıyor oldukları için, akşamdan akşama görüşüyorlarmış.

Bir gün, hayatlarında bir şeyin eksik olduğunu, mutluluklarının taçlanması için bebek yapmaları gerektiğini düşünmüşler. Ölçüp tartıp, enine boyuna düşünüp bir karara varmışlar.

Gel zaman git zaman, Selen'de bazı değişiklikler ortaya çıkmaya başlamış.Hemen doktora gidip, güzel haberi almak istemişler.

Beklenen haberi vermiş, doktor. 6 haftalık hamileymiş, Selen.Yine eşe dosta duyurmuş, mutluluklarına ortak etmişler.


Cinsiyetini de ögrendikleri vakit, başlamışlar hazırlıklara. Odası, yatağı, oyuncağı, kıyafeti derken, bebeklerinin eksiklerini tas tamam etmişler.

Bebeğimizin ismi ne olacak? Demiş, Serkan.

Hemen araştıŕma içine girmişler ve bebeklerine uygun olduğunu, çok yakışacağını düşündükleri "Bade" isminde karar kılmışlar.

Günler günleri kovalamış. O kadar heyecanlı ve mutlularmış ki, artık sabırları kalmamış. Görmek istiyorlarmış, Badelerini.

35+5 günlük hamile iken Selen, birden sancı başlamış.Serkan ise, o sırada şehir dışındaymış. Selen, hemen annesini alıp gitmiş doktora.Bade'nin geleceğini öğrenir öğrenmez de aramış, biricik eşini, çağırmış yanına.

22 Ekim'de almışlar Selen'i doğuma.Tüm tanıdıkları,sevenleri heyecanla bekliyorlarmış, Bade'nin gelmesini.

Bade kız, pamuk şeker gibi pespembe teni ve pamuk gibi yumuşacık elleri ile gelmiş, dünyaya.Dünya'ya yeni gelen sadece Bade değilmiş, Selen ve Serkan da yeniden doğmuşlar.


Aşklarının meyvesi, hanelerine Ay doğdurmuş. Bahar çiçekleri sarmış sanki, evlerini. Hayatları artık, bitmek bilmeyen bir bahara girmiş.

1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk olarak hayatlarına devam etmişler....


3 yorum:

 1. bayıldım hikayene hep mutlu olun canım benim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkur ederim canim Allah cumlemizin huzurunu bozmasin

   Sil
 2. maşallah çok tatlısınız hep mutluluklar olsun hayatınızda :)
  sevgiler

  YanıtlaSil