24 Şubat 2015 Salı

Bade 4 Aylık


İlk karşılaştığımız gün, ben bunu nasıl tutacağım diye düşünürken, 4 aylık oluvermiş bile. :) Zaman gerçekten de hızlı geçiyor.

Zaman demişken, Bade ile geçirdiğim günleri dakika gibi yaşıyor olmaktan, çok mutsuzum bu ara. Çünkü, doyamıyorum bu günlere. Öyle tatlı ki, maşallah. Bakmaya, öpmeye doyamıyorum. 

Herkesin evladı kendine güzel. :) 

4.ayımızı bitirdik, çok şükür. Bu ay herşeyin daha da farkında. Artık yüz üstü yatırdığım zaman ağlamıyor. Kafasını kaldırıp etrafa bakınıyor. En azından bir 5 dakika oyalanıyor. Eskiden hiç durmazdı. 

Ana kucağına asılı oyuncaklarını itiyor, çekiyor, döndürüyor, ellerini yukarı kaldırıp uzanabiliyor.

Damakları çok sertleşti, salya akıtmaya başladı. Günde 50 kere üst değiştiriyoruz. :) Son zamanlarda damaklarının kaşınmasından dolayı, huysuz olmaya başladı. Mız mızlanıyor ve sürekli bir mutsuzluk hali... Elleriyle sürekli kaşımaya çalışıyor.

Bir yastık yardımı ile yarım oturmaya başladı. Bu gelişmeler beni öyle çok mutlu ediyor ki...

Doktor kontrölümüze gittiğimizde boyunun 63 cm, kilosunun da 7 olduğunu öğrendik.Bu ay da az kilo almıştı ama neden belliydi. Tabii ki damaklar...Dentinox marka bir jel verdi doktorumuz. Pek işe yaradığını söyleyemem diye de ekledi.

Evet, son iki haftadır bir diş problemi yaşıyoruz.Damakları sertleşti ve yer yer şişlikler var.Melek Bade gitti bambaşka bir Bade geldi. :(

Günlerdir sık sık ağlıyor, geceleri uyuyamıyor ve sürekli dişlerini kaşımaya çalışıyor.Doktorumuz, bir aya patlar dedi hadi bakalım.. :)

2 aşı oldu.Aşı sonrasında doktorumuzla ek gıda konuşması yaptık.Daha önceden hazırlığını yaptığımız ek gıdaya sonunda başladık. :)

Dün ilk denememizi yapmıştık.Meyve suyuyla başlamamızı söylemişti, doktorumuz.Elma ve armut ilk seçeneğimizdi.Elma ile de başladık.

Detaylı olarak yazacağım bunu daha sonra.

İlk dönmelerini her an yapabilir dedi, doktorumuz.Bizde heyecanla bekliyoruz. :)

Gün geçtikçe daha da güzelleşmeye başlıyor, annelik.! Yaşasın.. :)

12 yorum:

 1. maşallah Bade kuzusuna çok tatlı.
  bi bakmışsın ki yarın 1 yaşına girmiş hatırlıyorum da biz buluşma ayarlarken sen hamileyim demiştin zaman su gibi geçiyor.
  öpüyorum ikinizi de

  YanıtlaSil
 2. Çok şeker, Allah bağışlasın. Nice 4 aylara...Öpüyorum onu. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Maşallah büyümüş yaa şuna bak sen :)))
  ne kadar şanslısın yanındasın hep ben doğum izninden sonra ayrılacağım yanından :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah sen de gitmezsin tatlım.Çok güzel bir duygu ama çalışmak da güzel :)

   Sil
 4. Ya siz nesiniz böyle? Ben söyliyim müthişsiniz;) Niye daha önce bulmamışım ki ben sizi.Bir iki yazınızı okudum hepsini okumak için sabırsızlanıyorummmmm. Benim de kızım 16 ekim 2014 te 39+4 doğdu. Hangi yakadasınız? Doktora nereye gidiyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne müthiş bir yorum bu böyle çok mutlu etri beni. :) Avrupa yakasında oturuyorum. Özel Balat Or-Ahayim hastanesinde doğum yaptım. Çocuk doktorumuzda orada.

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil