5 Şubat 2015 Perşembe

Çocuk Kitapları

Kitapla ilgili yazı yazdığımda hep belirtiyorum; ben hamileliğimden beri Bade'ye kitap okuyorum.Bu davranışımın da faydasını gördüm, görmeye de devam edeceğim, sanırım.

Bazı anneler,  büyük büyük çocuklarına kitap okumada/ okutmada çok zorluk çekiyorlar.Bunu önlemenin en iyi yolu çok erkenden bu alışkanlığı kazandırmaya çalışmakmış.Ben de bu bilgiyle ilerliyorum.

Bade 2 aylık olduktan sonra, her akşam 1 hikaye kitabı okuyoruz.Sakince dinliyor.Bazen de dinlerken uyuya kalıyor. :)Hatta bazen, sabahları yatak keyfi bile yapıyorlar babası ile, kitap okuyarak. :)

Biz hangi kitapları tercih ediyoruz?


Her sette 10 kitap var.Bizde şuanda 1 seti mevcut.10 kitabı 7 TL'ye aldık.Hikayeler çok öğretici ve keyifli.


İlk Önce, denememiz için bize bir set yolladılar.Yılbaşı hediyesi diyebiliriz. :) 


Seti görünce bayıldımm... En çok sevindiğim şey, ekmemiz ve büyütmemiz için bize çiçek tohumu yollamaları oldu.Tekrar buradan da teşekkürlerimi ileteyim. :)

Öncelikle bu bir reklam yazısı değildir.Gerçekten de tavsiye edebileceğim ürünler olduğu için yazıyorum.


Bunlar da yeni baş ucu kitaplarımız.

Ben kendime kitap alırken, ismine bakarım.Kitabın ismi ilgimi çekmiyorsa içinde ne olursa olsun okuyamam.Öyle bir takıntım var.Şimdi de Bade için yaptığım seçimlerde aynısını yapıyorum. :)

Final Kültür yayınlarının sitesinde, tek tek kitaplar açıklamalı şekilde bulunuyor ve satışı da yine, siteden yapılıyor.

Ben bir kaç  tane yazayım size, elimizde olanlardan.


Bir mucizeyi anlatıyor.32 sayfa 8 TL.


Kitap kurdu bir çocuğun hikayesini anlatıyor.64 sayfa. 8 TL

Bunlar hikaye kitapları.Aslında tam ÇOCUK kitabı.Ama ben yine de okuyorum Bade'ye.Maksat alışkanlık kazandırmak. :) Artık 4. ayını bitirme aşamasına geldiği için, artık onun eline alıp inceleyebileceği kitaplar alacağız.

Şekiller
Hayvanlar...vs. öğrenmesi gereken ne varsa. :) O zaman daha da eğlenceli bir hal alacak bu kitap okuma işi. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder