14 Şubat 2015 Cumartesi

#ÖzgecanAslan


Bade dünyaya geldiği zaman, ilk ağlamasını duymak beni mutluluktan aglatmıştı. Ama o aglama, sağlıkla dünyaya geldiğinin belirtisiydi. Üzülmemiştim, hatta çok mutlu olmuştum.

Zaman geçtikçe, herşeyini ağlayarak belli etmeye başlamıştı. Yine üzülmüyordum, çünkü onun iletişim şekli böyleydi.

Geçenlerde de eşim, yüksek sesle hapşırınca Bade birden irkildi. Ama, çok korkmuştu. Bir feryad bir figan.... Ciyak ciyak ağlıyor ve bir türlü sakinleşmiyordu. Ben nasıl kahroldum... İçim yandı.... Kalbim ağrıdı taa ki o susana kadar.!

Ben daha 4 aylık bebeğimin sadece bir hapşırıktan dolayı ağlamasını kaldıramıyorken, Özgecan'ın annesi bu acıyı nasıl kaldıracak?

Anne olmak çok zor. Baba olmak çok zor. Bir evlat yetistirmek büyütmek çok çok zor...Sen gözünden sakınırsın....

Bebekken, tırnaģı uzadı ve yüzünü çizdiyse, için gider. Okul çağındayken, arkadaşıyla oyun oynarken düştü ve dizini kanattıysa, için gider. Lise çağında, aşık olmuş bir de karşılığı görememişse, kalbi acıdıysa için gider. Üniversite çağında, şehir dışı kazandıysa, aç kalır, üşür vs. Diye için gider.! Peki, bu acıyı yaşadıysa ne olur???

Paramparça olursun. Hazmedemezsin. Sindiremezsin. Kabusun olur. Unutamazsın. Acıdan daha acı olur, kaldıramazsın.....

20 yaşındayken ben, güzel dostlarımla eğlenceden başka bir şey düşünmezdik. Her haftasonu, ne yapsak derdik. 

Özgecan'da muhtemelen sevdiğini, okulunu, geleceğini, arkadaslarını, ailesini düşünüyordu.En güzel çağında, yaşamadıklarıyla göçüp gitti...

Özgecan bana çok şey öğretti. Lakin, çok da fazla korkuttu.

Bade büyüyecek, gezmek isteyecek. Gitme kızım, minübüslerde, otobüslerde caniler var.!!

Diyebilir miyim?
Tabi ki, diyemem...

Ben hatırlıyorum da, eskiden, yani ben 15 16 yaşlarımdayken, çok rahattım. İstediğimi giyerdim, gezerdim, istediğim zaman istediğim arkadaşımla buluşurdum.

Şimdi sokaklar güvenli değil. Sapığından kaçarsın, psikopatı yakalar seni.

Ne olacak bu ülkenin hali?

Sormadım farzedin. Komik soruydu kabul ediyorum.

Ama yeter be artık. Kadınlar bir rahat bırakılsın.!

2 yorum:

  1. Eskiden aman kızım taksiye binme, dolmuş, minibüs otobüs yani toplu taşıma araçlarına bin derdik. Ne yazık ki onlar da güvenli değil artık. Çünkü maalesef sapık fikirli adamlar çoğaldı. Bir yorum okudum adam utanmadan "o kılıkta gezerse davetiye çıkartır" diyor Kendi sapıklıklarına bakmadan. Çocukları daha yuvadan bağnaz fikirlerle yetiştirmeye çalışan bir ülkede!! Allah sonumuzu hayır etsin diyorum. İnsanların eğitimleri arttıkça bu hayvani davranışlardan uzaklaşırlar. Ama ne yapılmaya çalışılıyor görüyoruz. Hiç tanımasam da dünden beri kalbim sıkışıyor, gözüm hep yaşlı o genç kız için. Artık ailesini sen düşün......

    YanıtlaSil
  2. Aslinda sorun kadınların rahat birakilmamasi degil bence. Asil sorun birseylerin eksikligi. İste o eksikligi anladigimizda hersey duzelecek. Rabbim Peygamber ahlakiyla cocuklar yetirstirmemizi nasip eder. İnsan bi cocuk dunyaya getirmeye korkuyor. Dunya genel olarak suan kadınıyl da erkeğiyle de kötü..Pembe Kreasyon

    YanıtlaSil