4 Şubat 2015 Çarşamba

Üçüncü 40 Günlük Serüvenimiz

40 günlük serüvenler böyle uzar gider.. :)

Ay ay neler yaptığımızı, bilgilerim taze iken yazmaya çalışıyorum.Hem Bade'ye anı olsun diye hem de benim gibi yeni annelere fikir olsun diye..

Bade artık 120 günlük oldu.3.ayını doldurduğunda doktor kontrolümüze gittik.Bu ay, kilosu 6300, boyu da 59 cm idi.Geçen aya göre biraz az kilo almıştı.Canım sıkıldı.Doktora söylediğimde boşa üzüldüğümü, 3 aylık bebeklere göre kilolu olduğunu söyledi ve ben de rahatladım.

Kontrolümüzün sonunda Rota aşısının 1.dozunu yaptırdık.


Rota virüsü genelde 6 aydan küçük çocuklarda oluyormuş.Bu sebeple 6.aya kadar 2 dozunu da almış olması gerekiyormuş.Biz 3.ayın sonunda yaptırdık, bir de 5.ayın sonunda olacak.

Kontrolümüz biterken, doktorumuz bize, bir daha ki ay ek gıdaya geçeceğimizi söyledi.Bade doğduğu ilk ay emmişti.Daha sonrasında hep mama ile beslendi.Bu sebeple 4.ayda yavaş yavaş ek gıdalara başlayacağız.

Bunu duyan ben, bir heyecana kapıldım ki sormayın. :) Mutluyum. Ayrıca çok da merak ediyorum, neler yaşayacağımızı?

Üçüncü 40 günlük serüvenimizde, daha fazla uyanık kalma gündemde. :) Artık daha çok hareketli ve sürekli oyun istiyor.Oyundan kastım şunlar..

Tabii, yine müzik dinletmeler, dans etmeler, kitap okumalar devam ediyor.Bunları hiç atlamamaya çalışıyorum.Ben yorgunsam ya da keyfim yoksa babası hemen duruma el atıyor.Neredeyse rutin haline geldiler.


Bu 40 günde pek fazla dışarı çıkamadık.Havalar öyle kötü ki, evde oturmak en güzeli.Güneşi gördüğümüz 2-3 günde hemen parka, sahile filan gittik.Evde oturmak sıkıyor mu? derseniz, sıkmıyor.Bazen, ne zaman akşam olduğunu anlamıyorum bile.

Ben keyfime çok düşkün biriyimdir. Bu sebeple Bade uyuyorken, hemen kendimle ilgileniyorum.Sonra yine Bade uyanıyor ve onun keyfiyle ilgilenmem gerekiyor. :) Sonra da bir bakmışım akşam olmuş.

Bu ay, kahkahalar daha belirgin olmaya başladı.Artık ellerini aktif bir şekilde kullanabiliyor. Uzanıyor, kavrıyor, çekiyor, sallıyor.Çok çok hareketli.El ayak hiç durmuyor.Müziklere daha bir ilgili oldu.Dışarıyı keşfetme isteği fazlalaştığında dolayı sürekli dışa dönük kucağımıza alıp evin bütün odalarını gezdirip,tanıtıyoruz.Pencereden baktırıyorum. (tabi ki cam kapalı)

Bade'ye hamileyken sürekli kitap okurdum,müzik dinletirdim.Doğduğun beri de en sevdiği aktiviteler bunlar oldu.Her akşam uyku öncesi kitap okuyoruz. Detaylı olarak yazacağım.

Şimdi, en büyük heyecanım 4.ay kontrolüne gitmek. :) Ek gıda aşamalarımızı da tek tek sizlerle paylaşacağım.Bu ay 2 adet aşı olacakmışız.İnşallah güzel bir, dördüncü 40 gün geçiririz. :)

Mutlu Anneler = Mutlu Çocuklar unutmayalım. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder