11 Mart 2015 Çarşamba

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Uzun zamandır bir arayış içerisindeydim.Ek gıdaya başlayacağımızı öğrendiğimizden beri kafamızda mama sandalyesi nasıl olmalı? sorusu vardı.

Ek gıda için yaptığımız alışverişimizde tek eksik sandalyeydi, onu da tamamladık. :)

Araştırmalar sonucu kendime yine liste yaptım.Bir mama sandalyesinde olması gerekenleri yazdım.

- Benim için en önemlisi bebeğimin güvenliğiydi bu sebeple de 5 noktalı emniyet kemeri olmalıydı.

- Hafif olmalı.İstediğim yere istediğim an taşıyabilmeliydim.

- Ya iki tarafında da tekerlek olmalı ya da sadece arka tarafında tekerlek olmalıydı.Ben sadece arka tarafında tekerlek olanını aldım.Böylelikle kendini oynatması ve düşmesi zor olacak.

- Katlanabilir olmalı ve katlandığında çok yer kaplamamalıydı.

- Arabayla bir yere götüreceksem kolay sökülüp takılmalıydı yer kaplamaması için. ya da katlandığında yer kaplamamalıydı.İkisi de aldığımız sandalyede mevcut.

- Kılıfı terletmemeliydi.Kolay temizlenebilir olmalıydı.

- Tepsisi çıkabilen temzilenebilen olmalıydı.Ya da iki tepsi özelliği olmalıydı.Aldığımız sandalyede iki tepsi özelliği var.Ben yemek yedirdiğim tepsiyi çıkarıp yıkarken o da ikinci tepsi ile oyununa devam edebilecek.

- Tepsinin ayarlanabilir olması önemliydi.İleri geri hareket ettirilebilmeliydi.Çünkü bebeğimi sandalyeye oturtmak ve onu sandalyeden çıkarmak bir işkenceye dönüşmemeliydi.

- Sandalyenin boyunun ayarlanabilir olması gerekiyordu.İlerde ya da şimdi kendi masamıza yakın oturmak istediğimizde masanın boyuna kadar gelebilecek gibi olmalıydı.Bu sebeple de seçtiğimiz model de 7 ayar yükseklik bulunuyor.Her masaya kolayca adapte edilen bir sandalyeye de dönüşebiliyor.

- Oturma yerinde bebeğin rahatlığı çok çok önemli.Bu sebeple sandalyenizi seçerken iki kılıflı olmasına ve dolgulu olmasına özen gösterin.

- Koltuk kısmı ayarlanabilir olmasını çok istemiştim.Böylelikle daha çok vakit geçirebilme ihtimali olacaktı.Ve arkası ayarlanan koltuklar da 4+ kullanımın uygun olduğu söyleniyor.

- Ayak koyma yerinin ayarlanması da önemli.3 yaşına kadar kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka buna da önem verin.

- Ayrıca, ek bir güvenliği daha olmalıydı.Diyelim ki emniyet kemerini takmayı unuttum.Kayıp düşmemesi için bir alternatif daha olmalıydı.

Bu listeyle düştük yollara ve Chicco'nun Polly 2 İn 1 Mama sandalyesini aldık. E-Bebek'de 399 TL.

Dilerim, güzel günlerde kullanmak nasip olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder