25 Nisan 2015 Cumartesi

Bebek Alışverişi / MyCey

Bebek alışverişi asla bitmez, arkadaş.!

Bir gün AVM'de dolaşırken cicili bicili şeylere rastlarsın hemen alasın gelir.Bir gün internette dolaşırken kendini bebek ürünleri sitesinde bulursun yine alasın gelir.Aldıkların küçülmüştür, yine alasın gelir.Yaz gelir, yazlık kıyafetler ya da tamamlayıcı ürünler, kış gelir, kışlık ihtiyaçlar olur yine alasın gelir. :)

Yine öyle bir anda, ben de kendimi MYCEY'de buldum. :)


2 adet fular önlük, (biri diş kaşıyıcılı)
Kutulu mama kaşığı
Meyve filesi ve file yedek seti

Bu alışverişte önlük ağırlıklı farkındaysanız.Nedeni şu; 3.Ayına kadar Bade'nin önlüğe hiç ihtiyacı olmadı.3.aydan sonra da önlük yetişeremedim.Bu sebeple En uygun anda önlük alıyorum.Ek gıda için leke tutmaz önlkler çok kolay oluyor benim için.Normal zamanda da pamuklu önlükleri kullanıyorum.Bu aralar çok fazla salya akıttığı ve dişlerini kaşıdığı için diş kaşıyıcılı fular önlüğü görünce denemek için aldım.İlk defa böyle bir önlük olduğunu duydum. :) Sanırm yeni anne cahilliği.. :)))

Muslin battaniyeyi alma sebebim de şu; pike takımı almıştım fakat, çok kalın ve sert bir yüzeyi olduğunu farkettim paketini açınca. bu nedenle yazın iyi olmayacağını daha çok büyüdüğü zaman kullanabileceği bir şey olduğunu düşünerek sağlıklı olan muslin battaniyeyi tercih ettim.

Ek gıdaya başladığımız için de zaten almış olduğum ek gıda ürünlerini yedek olarak tekrar aldım çünkü, çok severek kullanıyor, Bade.

Benim aslında bir kangurum vardı fakat, yazın yine zorlanacağımı düşünerek ve hep alsa mıydım diye içimde kalan yan taşıma slingden de aldım.Nasıl kullanılıyor, rahat mı? henüz bilmiyorum.Bir iki haftaya yazlığa gittiğimde deneme fırsatım olacak o zaman ayrıca yazarım.

Yaz ve yazlık demişken aldığım güneş gözlüğünü anlatayım biraz size.Bununla ilgili çok fazla soru aldım.

Öncelikle aldığım güneş güzlüğü, Mycey'in Kietla ürünü.Bu ürün 3 gruba ayrılıyor.

1- Kietla diabola 0-18 ay bebekler için 
2- Kietla jokaki 18-30 ay çocuklar için
3- Kietla jokala 2-4 yaş için


Tabii ki biz, kietla diabola aldık.
Bebek gözlüğü nasıl olmalıdır?, Nereden, nasıl alınmalıdır? hiç bir bilgim yoktu.Ama, mantıken bir kaç kriter belirlemiştim zaten kafamda.Öyle ki bu ürün zaten tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Menteşesiz, kırılmaz, özel tasarımı ile istediğiniz kadar bükebildiğiniz, Ayarlanabilir ve takılıp çıkarılabilir arka lastiği olan,Camlarda, normalde olması gereken koruma varken bir de üzerine ekstra koruma eklenmiş olan süper ötesi bir güneş gözlüğü.

Biz 9.aya kadar burun kısmı küçük olan tarafı kullanıp 9.aydan sonra da 18.aya kadar burun kısmı geniş olan tarafı kullanacağız.

Yani, benim kızım diye de söylemiyorum ama, nasıl da yakışmış kuzumaaaaaaa... :))
Tü Tü Tü Maşallah. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder