30 Nisan 2015 Perşembe

Bir İç Dökme Yazısı

Blogumu açtığımdan beri hayatımda o kadar çok değişiklik oldu ki.. Birden düşününce, neredennn nereye gelmişim...

İlk yazım, nişanlılık evremde yazılmıştı. Hayatımdaki yep yeni bir sayfayı blogum ile açmıştım. Zaman geçtikçe heyecanlarımın ve yeniliklerimin adı da değişmişti. Ne güzeldi...

Hala güzel her şey. Hatta daha da güzel. :)

Anneliği tattım ben. Daha ötesi var mı bilmiyorum? Yoktur, sanırım.Gözlerimin önünde gün geçtikçe büyüyen bir insan var. Her günüm onunla geçiyor, her anımı onunla yaşıyorum. Uykusuz kalsam da değiyor, yorulsam da değiyor. İleride neler yaşacağım? Bana nasıl mutluluklar ya da üzüntüler katacak bilmiyorum ama, sanırım her şeye değecek.

Bu yazıdan bir on yıl sonra da bir yazı yazarsam, o zaman da bu kadar güzel hislerle anlatmak isterim içimdekini. Hani hep derler ya kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz, diye. İşte ben, bundan beş ya da on yıl sonra kendimi kızımla mutlu bir hayatı yaşarken görüyorum.

Hayatımdaki en değerli, en önemli ve güzel şey Bade. Hayaller kuruyorum, umutlar büyütüyorum hep. Bazen acı düşünceler de geliyor, aklıma.

Mesela....

Her ergenlik çağına gelen gencin yaptığı, ailesini beğenmeme, sevmeme, istememe durumları Bade'de olursa ne yapacağım.?

Birine aşık olur da kıymeti bilinmezse..? Ya da aşık olduğu adam onu yanlış yönlendirirse? Bıdı bıdı bıdı....

Dizi yapmaya kalksam, 2 yıllık malzeme çıkarırım bu düşüncelerle. :) Acaba her anne benim geçtiğim bu yollardan geçmiş midir? Yoksa, ben de bir paronayaklık mı var? :))

Kız evladı olunca böyle mi oluyor, anne?

Hayat zalim değil aslında, insanlar zalim. İnsanlar kötü. Herkes kötü olmasa bile...Kötü.

Şöyle 20 yaşına geldiğinde, güzel bir üniversitenin güzel bir bölümünü kazansa. Hayatını kurtarsa. Her şeyden önce, hep mutlu olsa. Hiç ağlamasa mesela. Ya da hiç içinde bir kırgınlık olmasa.

Eline bir taş bile değmese....

Ah, annelik ne zormuş....

Babalar da böyle mi ki acaba?

2 yorum:

 1. Ay ben sana kıyamam. Nereden nereye demişken kızının doğması kadar olmasa da bir değişim sağlamışın bu blog ile hayatında.

  Hayat demişken, tam bir annesin Kanımca :) ne bir eksik ne bir fazla. Bu arada Bade'ye sağlıklı gelecekler dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canıımmm çok teşekkür ederim. ;)

   Sil