7 Mayıs 2015 Perşembe

Bade 6 Aylık


Çok şükür, ilk altı ayımızı geride bıraktık.

Yarım yaşını tamamlayan Bade kız, kocaman geliyor artık gözümüze. :) Günler ne kadar da hızla geçiyor....

Bu ay da bir çok yeniliği keşfetti. Dönüyor, çığlık atıyor gibi sesler çıkarıyor. Sanırım kendini konuşuyor sanıyor. :)

Yüz üstü koyduğumda bulunduğu yerden biraz ileri ya da biraz geri gidebiliyor. Uyurken yattığı yerde hareket ediyor.

3 adet iğne 1 adet de damla şeklinde aşı oldu. Kilosu 8600 oldu. Tam kan sayımı, troit gibi 7 adet test yapıldı. Kan değerleri normal çıktığı için de kan damlası vermedi, doktoru.


Müzik açtığımda yattığı yerde dans ediyor. Okuduğum kitapları daha bir dikkatli dinliyor. Gezmeye o kadar alıştı ki, sıkıldığını ve dışarı çıkmak istediğini belli edebiliyor.

Oyuncaklarını tanıyor. Uzakta bile olsa fark ediyor. Uzakta olan bir şeyi almak için uzanıyor. Yüz üstü durduğunda emeklemeye çalışıyor.

Çıkardığı sesler arttı. Oyun anlayışı değişmeye başladı. Ayaklarını keşfetti. Yatıyorken ayaklarını kaldırıp tutuyor onlarla oynuyor.

5.aydayken destekli oturtmalara başlamıştım, çok çok kısa süreli olarak. Şimdi de desteksiz oturmaya alıştırıyorum. 


Biberon mamasında 2 numaraya gectik. Bez olarak hala 4 numara kullanıyoruz ki uzun bir süre de 4 numara kullanacağız.

Ek gıda da işim daha da kolaylaştı. Artık bir çok çeşit verebiliyorum. Çorbalar, muhallebiler, bisküvili ve ya sade yoğurtlar, meyveler ve bu ay başladığımız kahvaltı... 

Artık mama sandalyesinde uzun süreli oturabiliyor. Yemeklerini orada yiyor. Özellikle de kahvaltısını bulamaç yapmıyorum. Mama sandalyesine oturtuyorum, biz kahvaltı yaparken ona da küçük küçük ekmek ve peynir veriyorum. Ek gıda ile ilgili bir kaç öneri paylaşacağım, ayrı bir yazı ile.

3 gün sonra da yazlığa gidiyoruz. Artık bizi, instagramda @seleninevcilikhayati hesabımızdan ve #badeligünleraltinolukta hastagi ile an ve an takip edebilirsiniz. :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder