31 Mayıs 2015 Pazar

Kartal Yuvası Butik Otel - Bebek Dostu Oteller 1 -

Geçen yaz, hamileydim. Her gün hayal kurardım, Bade ile tatilim nasıl olacak? diye. Hayallerimin ötesinde bir yaz geçiriyorum. Çok şükür, Allah'ıma.

Altınoluk'a geldikten sonra, değişiklik olsun diye otel araştırmalarına girmiştim. Bade ile ilk tatilimiz olduğu için, bolca gezmek ve eğlenmek istedim. Bebek ile tatil zor, derler. Öyle bir şey yok, içiniz rahat olsun. :)

Araştırmalarım sonucu, Assos'da bir butik otelde karar kıldım. 2006 yılında kurulmuş olan bu otel, 2014 yılında yenilenmiş hali ile yeniden hizmete açılmış.

Kartal Yuvası Butik Otel, Kaz Dağları'nın eteklerine kurulmuş. Tam da adı gibi bir Kartal Yuvası. :) Kayaların üzerine konuçlanmış bu otel, manzarası ile mest ediyor..

Odaların olduğu yer,


Restaurantın olduğu yer,

Otelin işletmecisi Hüseyin Bey, aslında kimya mühendisi. Kartal Yuvası ile birlikte bir de Kayalar Terrase Otel'in de sahibi.

Otelin tüm odalarından manzaraya hakim olunabiliyor ama, bizim kaldığımız oda muhteşemdi. :) Annem, babam, bade ve ben gittik. Kalabalık da olduğumuz için otelin tek dublex odasını tuttuk.


Üst katta Bade'm ve ben, alt katta da babam ile annem kaldı.

Otel için neden 'bebek dostu' denildiğini anlatayım.

- Odanıza geçmeden, bebekler için özel bir ilaç yapıldı.
- Odaya hemen bir beşik konuldu. Hem de cinsiyete göre süslenmiş şekilde. :)
- 7/24 mama için sıcak su hizmeti var.
- Otelin kullanım alanlarında mama sandalyesine rastlamanız mümkün.
- Çocuk havuzu kısmı sık sık temizlenip ilaçlanmakta.

 Doğal Market diye bir bölüm var. İçerisinde, Kıbrıs hellimi, kars kaşarı, kars balı..vs. gibi tüm kahvaltılık ürünlerin doğalını buluyorsunuz.Satın da alabiliyorsunuz.

Kaldığımız oda 300 TL idi. Oda + Kahvaltı şeklinde hizmet verilmektedir. Kışın da hizmet verildiği için odalar kömür sistemi ile ısıtması hazır. Bazı odalarda da şömine var.

Neyse efendim, biz otele gider gitmez hemen yerleştik, odamıza. Sonrasında Bade'yi anneannesine teslim edip, koştum havuza. :)


Deniz suyu ile doldurulmuş bu havuzda, kışın verdiği yorgunluğu ve stresi attım, bir güzel.

Ayıptır söylemesi, bu da odamdan görünen havuz manzarası :)


Odamın esas manzarasını da sizlerle paylaşayımHavuz keyfimi yaptıktan sonra, kahvaltı ettik, hep birlikte. Bu otelde en sevdiklerimden biri de, kahvaltının öğleden sonra 2'ye kadar devam ediyor olmasıydı.

Kahvaltı faslından sonra, birden yağmur bastırdı. Kızımla birlikte odamızdan yağmuru izledik. Miss gibi toprak kokusunu da içimize çektik, camdan. :) Şiddeti azaldıktan sonra da çıktık biraz kamelyada oturduk.


Otelin bahçesinde ailece vakit geçirdik. Çay içtik, sohbet ettik.Dağ havası çarpmış olacak ki, bolca uyudu, Bade. Ama çok da keyif aldı bu kaçamak tatilden.

En çok da ben keyif aldım diyebiliriz. Akşam, kuş bakışı baktığım uçsuz bucaksız denizin görüntüsü ile yemek yedim. Kamelyalarda kitap okudum. Bolca kendimi dinledim, kafamı boşalttım.

Otelin tüm çalışanları, eğer bebekliyseniz daha da fazlaca ilgili oluyorlar, size karşı. Özellikle, çalışanlar arasından Ahmet Bey, bize çok yardımcı oldu. Otele girdiğimiz dakikadan çıkana kadar bizimle güler yüzüyle ilgilendi.

Tüm çalışanlara ve Hüseyin Bey'e tekrar teşekkür ederim.

Tatilimizi, instagram hesabımdan (@seleninevcilikhayati) ya da #bebekiletatil ve #badeligünleraltınolukta hastagleri ile takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder