23 Haziran 2015 Salı

Bade 8 Aylık


Adım adım yaklaşıyoruz, 1.yaşa. :) Nasıl heyecanlı ve nasıl mutluyum, bir bilseniz. Sürekli, 1 yaşına girdikten sonra yapacaklarını hayal ediyorum. Ah, şu aceleciliyim.....!

Şuan 8.ayına girdi, Bade. Gün geçtikçe, annelik biraz daha keyifli oluyor. Geçen ay yaşananların dışında, bu ay da bir çok fark gözlemleniyor, Bade'de.

Benim ısrarla kabul etmediğim, babasının da başından beri sevinçle karşıladığı "Baaa Ba" ve "Bab Baa" sesleri çıkarıyor. :) Sürekli bir konuşma ve şarkı söyleme hali içerisinde. Sanırım konuşmaya başladığında, hiç susmayacak. :))

Geri geri ve yan yan emekliyor. Henüz, ileri gidebilmiş değil. Sabahları hala, kendi kahvaltısını yedikten sonra bizimle masada oturmak için can atıyor. İlla biz yerken, o da bir şeyler atıştıracak.


Altınoluk'ta olmamızın avantajlarını bol bol kullanıyoruz. Her gün biraz, çimlerin üzerinde özgür bırakıyorum, Bade'yi. İşin en kötü yanı, hala denize giremedik. :( Gezmekten fırsat bulup da sahile inip, uçsuz bucaksız mavinin tadını çıkaramadık.

Öğünlerini hala 5 kere ile sabit tutuyoruz. Aralarda, gözetimim altındayken eline bir şeyler veriyorum. Hem dişini kaşıyor hem de yeni tatlar keşfediyor.

Bu ay, 1 haftalığına babası geldi, Bade'nin. Birlikte, dolu dolu geçirdik, günlerimizi. Babasını gerçekten çok özlemiş... :(


Ek gıdasında pek bir değişiklik yapmadık. Fakat bu ay, ilk kez makarna ve köfte yedi. :) Ayrıca değişik bir çorba da ekledik menüye. İşlenmemiş buğday unu getirttik özellikle, il dışından. Onu tarhana gibi pişirip tattırdık. Çok sevdiğini belli edince de menüye eklendi. Her hangi bir sorunda yaşamadık. Taneli yemelere çoktan başlamıştık fakat artık, daha büyük taneler veriyoruz.

İşine geldiği zamanlarda, olduğu yerde fır dönüyor. İşine gelmiyorsa, tık yok. :)

Geçen günlerde, Bade'nin kulağından çok hafif bir sarı sıvı geldiğini farkettik. Hemen sağlık ocağına götürüp misafir kayıdı ile muayene ettirdik. Kulak zarında bombe oluştuğunu söyleyip suprax adında bir antibiyotik verdi, doktor. 5 gün kullanın ve kontrole getirin dedi. Dayanamadık çıktık geldik İstanbul'a, geçtiğimiz pazar.

Bugün de kendi doktoruna muayene götürdüm, Bade'yi. Kulağında hiç bir sorun olmadığını sadece biraz akıntı olduğunu söyledi, doktorumuz Ece hanım. Bir tane damla yazdı ve bu damla akıntıyı kurutacaktır, dedi. Merak edilecek bir şey olmadığını öğrenince omuzlarım tekrar yukarı kalktı. 5 günde, ne kadar boş bir stres yaşadığımı farkettim. Ah, bu sağlık ocağı doktorları yok mu!!

Neyse, bu ay kilosu 9500 kg ve boyu da 71 cm olmuş, Bade'nin. Kilo yüzünden biraz azar yedim, doktordan. :) 

Maşallah, maşallah....!

Her şeyin yolunda olduğunu bilerek bu ayı bitirmek süperdi. Allah'a şükür.2 yorum:

  1. kilosu maaallah yerinde ama biz 9 ayi doldurduk 8.5 normal dedi oglumda oyleydi hala fazlası var dikkat edin dedi doktorumuz

    YanıtlaSil