22 Temmuz 2015 Çarşamba

Bade 9 Aylık


Sağ salim 9.ayı da bitirdik, çok şükür. :) Geçen ay bir türlü denize giremedik diye yakınmıştım. Bu ay bol bol denizdeydik. :)


Ben, korkar mı acaba diye düşünürken, Bade çoktan hazırmış, denize girmeye. :) Önce ayaklarını sokayım tepkisine bakayım dedim. Bizimki başladı çıp çıp oynamaya. haahahah.... O andan sonra bayağı yüzmeye başladık, birlikte. :))

Ba ba baaa gibi ne olduğu belli olmayan :))) (Babası ısrarla baba dedi diyor.) kelimelerine daha anlaşılır kelimeler ekledi. Gel, ver, bay bay gibi... :) Bir de alkış yapıyor ve öpücük atıyor.

Hala emeklememekte ısrarcı. Sanırım bir anda yürüyecek bu kız. Maşallah, diyeyim kollarından tutunca yürüyor. Koltuk kenarında sıralıyor fakat kendi ayağa kalkamıyor. Dişleri ise hala çıkmadı. :(
Zaman zaman ağrısı vuruyor. Hatta bu aralar fazla vuruyor...

Altınoluk'da günlerimiz, gezerek ve denize girerek geçti. Son 1 haftadır da İstanbul'dayız. Geçen hafta salı günü gelmiştik. Bayramı da burada geçirdik.


İstanbul'a geldiğimiz ilk gün, babasını gördüğünde verdiği o tepkiyi hiç unutamam. :) Babasını karşısında görünce uzun uzun baktı ve birden bir çığlık kopardı. Resmen, nerdeydin sen bu zamana kadar, der gibi bağırmıştı. :)) Gerçekten babasını çok özlemiş..Maşallah, çok akıllı bir bebek, Bade. Zaman zaman vuran diş ağrısı ve büyüme atağı haftası dışında gayet sakin. Son iki haftadır feci yakınıyorum. Çünkü, çok huysuz. Geçici bir dönem, biliyorum.

Bu arada, Bade'nin üzerindeki leoparlı Wild Child takım, Bamgaga'ya aittir. Bu takım ile ilgili çok yakında, instagram hesabımda (@seleninevcilikhayati) sizlere bir süprizim olacak... Duymadım demek yok. Takip etmiyorsanız, hemen takibe alınız. :)))

Oyuncak alışkanlıklarını değiştirdi. Artık biraz daha büyük oyuncaklar dikkatini çekiyor. Mesela,
bu


ve bu


Geçen ay bahsettiğim kulak problemi, bu ay düzeldi. Şu sıralar gözü sürekli sulanıyor. Ve çok fazla gözünü kaşıyor. Dikkat ettim, çok salya akıttığı dönemlerde oluyor. Sanırım, diş ağrısı gözüne vuruyor. Ama, ihmale gelmez. Normalde 6.aydan sonra 1 yaşına kadar göz muayenesi ettirmek gerekiyormuş, bebekleri. Biz daha yaptırmamıştık. Böyle bir durum da ortaya çıkınca, bugün yarın gidip gösterelim dedik. Umarım hiç bir problem çıkmaz....

Uyku düzeni hala değişmedi.Günde iki kez uyuyor. Öğlen 1 ile 4/5 arası uyanık bir de akşam 7 ile 9 arası.

Ek gıda da hızla devam ediyor. Yeni yeni modeller deniyorum. :)) Arada da sizlerle tariflerimi paylaşacağım.

3 yorum:

  1. maşallah kuzuma kocaman öp benim için,sağlıkla nice ayları yılları olsun kuzumun :)

    YanıtlaSil
  2. Maşallah badeye hızlı büyüdü kuzum

    YanıtlaSil