15 Temmuz 2015 Çarşamba

BIOBLAS COLOR & MORE SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI SAÇ BOYASI VE ŞAMPUAN

Hamilelik dönemimde uzayan saçlarımı kaybetmemek için elimden gelen herşeyi yapıyorum. :) Normalde hiç saçlarım uzamaz. ince telli, çabuk kırılan ve çok dökülen saçlara sahibim. Fakat, uzun saç hayranıyımdır da.

Hamilelikte kullanılan Elevit'in ve hormanlarımın coşması sayesinde, şuan belime kadar uzanan saçlara sahibim. :) Yaşasın.!

Bir de kızıl ve tonları hastasıyım. Hem uzun hem de kızıl saçım oldumu sevinçten havalardayım.! Aslında saçlarımı hep kuaförde boyatırım fakat, zaman zaman evde de boyadığım oluyor. O zamanlarda aldığım boyanın içine hakiki zeytin yağı da katardım. Canlı ve de parlak olsun, saçımı da beslesin diye.

Geçtiğimiz günlerde Bioblas'ın saç boyası ve saç şampuanı ile tanıştım. Ben sadece bebek ürünleri ile ilgilendiğim için, şampuanı ve boyası olduğunu bilmiyordum. :) Neyse ki karşılaştım.


Ben, yakut kızılı rengini seçtim. Kutunun içinde, 1 adet boya, 1 adet oksidan, 1 adet eldiven, 1 adet şampuan, 1 adet saç maskesi ve 1 adet yağ bulunuyor. Bunları özellikle yazmak istedim çünkü  gerçekten kalitesine hayran kaldım. Ve tam da benim usulümle hazırlanmış. :) İçinde yağ var yağ.! :))

Neyse efendim, gittim hemen bir arkadaşıma ve saçlarımı boyattım. Deniz, kum ve güneşin etkisiyle saçımda bin bir ton vardı. :) Ve yıprana yıprana kazık gibi bir şaç vardı kafamda.


Evde saç boyarken, 2 adet yüz maskesine ihtiyaç duyarsınız. Çünkü, boyanın kokusu genzinizi yakar. Fakat, bu boyada miss bir koku vardı. Abartmıyorum.!

Saçlarımı boyadıktan sonra 45 dakika bekledim. Ben hep öyle yaparım. Hatta daha fazla beklersem daha mı çok tutar diye de düşünürüm. :)

Yıkama faslında farkettim ki, boya yağ gibi akıyor. Kutuyla verdikleri maskeyi de kullandım saçıma. 2 dakikalık bir beklemeden sonra onu da yıkadım ve çıktım...

Sonucunda, yumuşacık ve parlak bir saça kavuştum. Tabi saç dökülmesine karşı etkili şampuanla yıkadım. Artık, saçlarımın dökülmesini istemiyorum... :( İnşallah, şampuan da benden tam not alır...

Sevgiler


1 yorum:

  1. Renk harika olmuş canım, boyarken hem saçı beslemeside büyük artısı.
    Güle güle kullan

    YanıtlaSil