26 Ağustos 2015 Çarşamba

BADE 10 AYLIK


Dün, annemlere gitmiştik. O sırada bir komşumuz geldi. Kucağında 2 aylık bebeğiyle. Onu gördüğüm an, Bade'nin o günlerini ne çabuk unuttuğumu fark ettim. İyi ki sürekli not alıyorum, anlarını fotoğraflıyorum, bir anı defteri yapıyorum ve blogumda sürekli paylaşıyorum. Zaman ne kadar da nankör. Gün geçtikçe diğer günleri silip götürüyor. .(

Fakat, bir şey daha fark ettim ki o da, ne kadar uzun bir yol almış olduğumuzdu. Nerede, Bade'nin o günleri nerede, şimdiki hali... Gerçekten de büyümüş bu kız.

Şuan tam 10 aylık. Her, ayını doldurduktan sonraki gün değişimini ve gelişimini hemen belli ediyor. Allah'ın işi, işte.

Geçen ay yarı Altınoluk yarı İstanbul'da geçmişti. Bir kulak sorunumuz olmuştu ki artık eser yok. Şükür.!

Bu ay, 'baba, dede, anne, gel, ver, git' kelimelerini daha bir anlaşılır söylemeye başladı. 'Bay bay' yapmayı iki yerde kullanıyor. Bir dışarı gezmeye giderken bir de uyumaya giderken. :) Herkese iyi geceler de bade, diyorum ve hemen bay bay yapıp yatağında uyuyor.

Bu ayın son iki haftası yine sancılı geçti. Geceleri sürekli uyanıyordu. Bu da beni fazlasıyla yordu. Malum, kendi odasında yattığı için bir onun odasına bir kendi odamıza olmak kaydı ile mekik dokudum bütün gece.


Emeklemeye başladı, tam olmasa da bir kaç adım gidiyor. Fakat, yuvarlanarak evi gezmeyi daha keyifli buluyor olacak ki emeklemekten hiç haz almıyor.

Geçtiğimiz hafta, arkadaşıma ziyarete gittik. Onun da bir oğlu var, Kerem. Kerem, zamanında doğmuş bir çocuk ama, Bade erkenci olduğu için aralarında 15 gün kadar bir fark var. Birbirlerini gördüklerinde pek pas vermeseler de sonradan gayet iyi anlaştılar. Kerem maşallah gayet hareketli ve yürüyor.E tabi Bade bundan bayağı etkilendi. :)) Oradan döndüğümüzden beri büyük bir gayret içerisinde. :)) Hahaha...


Geçen ay da bahsettiğim gibi, zaten koltuk kenarında ayakta durup sıralıyordu, ufak ufak. Ellerinden tutunca yürüyordu. Fakat, ayağa kalkamıyor ve uzun sıralama yapamıyordu. Ama artık, ayağa kalkma çalışmalarını hızlandırdı ve sıralaması arttı.


Dişleri hala çıkmadı. :))) Valla şu dişleri beklediğim kadar hiç bir şeyi ve hiç kimseyi beklememiştim. :)

O diş buraya gelecek, işte o kadar.! :)

3 yorum:

 1. zaman su gibi akıp geçiyor doğanda büyüyor büyüklerin dediği gibi Rabbim sağlıklı sıhhatli bir ömür versin hayırlı evlat eylesin inş

  bloğunuzu takibe aldım eğer ilginizi çekerse bende bloğuma beklerim

  http://misevimm.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Ben de blogunuza bakacağım. :)

   Sil
 2. Maşallah, ne çabuk zaman geçiyor. Yakında koşmaya başlar :)

  YanıtlaSil