30 Eylül 2015 Çarşamba

BADE 11 AYLIK" Hadi, 1 yaşında olsun. Hadi 1 yaşında olsun." diye diye, kaldı elimizde bir aydan da kısa bir süre. Aslında bir yandan büyüdüğüne sevinirken, bir yandan da bu zamanların gitmesine üzülüyor gibiyim. Ne garip bir şey, annelik...

Geçen ay, söylediği kelimelerin çoğunu bu ay hiç kullanmıyor. Nedenini anlayamadım ama, yeni kelimeler ekliyor ve sanki eski öğrendiklerini de siliyor gibi. Şimdi konuştuğu kelimeler "anne,baba,dede" ile sınırlı kaldı.

Gezmeyi çok seviyor. Evde tutmak gittikçe zorlaştı. Emeklemeye başladığı için, sıkıldığı ve dışarı çıkmak istediği zaman, dış kapıya doğru ilerliyor. :)

Dişi ise hala çıkmadı. Ama sancıları, ateşi ve huysuzlukları oluyor. Zaman zaman gece ağlamalarına devam.. Doğduğundan beri sakin ve deliksiz uyumasına o kadar alışmışım ki, 2 aydır gerçekleşen huysuzluklar beni çok yoruyor. Bu da anneliğin zor tarafı işte.


Sıralama işi sadece koltuk kenarıyla sınırlı kalmıyormuş, öğrendim. :) Bütün salonu tutunup gidebileceği yere kadar sıralayak geziyor. Peşinden koşsam da çok mutluyum bu durumdan. Artık, rahatlıkla bir yere tutunup ayağa kalkabiliyor.

Beni daha bir anlıyor sanki... Fakat şu aralar öyle başına buyruk ki, 2 yaşa yaklaşmış olsa, kesin sendromda derdim. :))


Geçtiğimiz günlerde, 1 yaş fotoğraf çekimi planladık ve Beşiktaş'da bulunan Yıldız Parkı'nda çekimizi yaptık. Detaylarını ve o güzel kareleri paylaşmıştım, bir önceki yazımda. Adım adım hazırlanıyoruz, partimize. Çok heyecanlı ve çok da mutluyum. Allah izin verirse, çok güzel bir gün geçireceğiz, Ekim'in 22'sinde.

Bu aralar eli sürekli kulağında. Alo yapıp birileri ile uzun uzun derteşiyor. :)) Sanırım yanında çok telefon görüşmeleri yapmışım. :) Haha ha..

Oynamayı çok seviyor. Hani kapı gıcırdasa oynar tabiri vardır ya, aynen de öyle.. Eh, ben de çok severim. Sanırım bana benzeyecek bu kız. :)


Ne güzel günler geçirdik birlikte tam 11 ay... Şimdi 1 yaş hazırlıkları yapıyor ve artık bebek değil de çocuk olduğunu kabullenmeye çalışıyoruz. Annelik, insana bir çok şey öğretiyor.

Seni çok seviyorum, kızım...


Not: Bir de çok güzel saç tarıyor. ;))


6 yorum:

  1. mutlu sağlıklı yaşları olsun insallah :) bahtıda yolu da heppp açık olsun sevgiler

    YanıtlaSil
  2. Maşallah size mutlu sağlıklı yaşları olsun inşallah .Zaman onlar doğduktan sonra daha bir hızlı akıyor sanki . Hızla büyüyorlar . ALLAH EN GÜZEL GÜNLERİNİ GÖSTERSİN . sevgiler .

    YanıtlaSil
  3. Maşallah size mutlu sağlıklı yaşları olsun inşallah .Zaman onlar doğduktan sonra daha bir hızlı akıyor sanki . Hızla büyüyorlar . ALLAH EN GÜZEL GÜNLERİNİ GÖSTERSİN . sevgiler .

    YanıtlaSil