1 Eylül 2015 Salı

Çığlık Atmak Serbest.!

Nereden başlasam, nasıl anlatsam? Bilmiyorum... Uzun zamandır yaşadığım en büyük heyecan, en büyük korku, en büyük eğlence geçtiğimiz cumartesi gününde birleşti

Hani korku filmi izlemekten çok korkarsın, sonra uzun süre etkisinden kurtulamazsın ama, izlemekten de kendini alamazsın ya, işte öyle.

Hani, korkunun ecele faydası yok dersin de üstüne üstüne gidersin ya, işte öyle...

Anlamadınız, değil mi? Vallahi ben de nasıl anlatacağım, bilmiyorum. :) Şöyle söylersem, konuya daha yaklaşmış olurum.

Ben küçükken Tatilya diye bir eğlence merkezi vardı. O zamanlar yaşadığım en büyük korku, orasıydı. Cumartesi günü yaşadıklarımdan sonra, 'Tatilya çocuk oyuncağıymış' dedim.

Dünyada ve Türkiye'de hem AVM olarak hemde Tema Park olarak bir arada yapılmış ilk yer olan VİALAND, açıldığından beri merak ettiğim ve gitmeyi çok istediğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir yerdi.


Haftasonu, eşimle birbirimizi gaza getirip düştük yollara. Gerçekten de öyle bir gaza ihtiyaç var. :)

Kaç m2'lik bir alan bilmiyorum fakat, o kadar büyük ki neredeyse, bulunduğu semtin yarısını kaplamış gibi. En çok dikkatimi çeken şey, tüm bu alanın tertemiz olması idi. Ekmeğin düşse al ye. :) Abartmıyorum, Türkiye'de böyle bir yer olması beni çok mutlu etti. Tertemiz bir zemin üzerinde yürümek, harika. Keşke tüm sokaklarımız, caddelerimiz böyle olsa. Neyse, konumuz bu değil.

Giriş kapısından girdikten sonra, Uzun bir cadde sizi bekliyor. AVM olarak adlandırılmış ama, sanki Londra'da mağazalar sokağında gibisin. Öyle bir sokak var mı? bilmiyorum ama, benim hayalimde öyle. :)


Sadece alışveriş yapmak için bile gidilebilecek bir yer. Tonlarca mağaza var. Ayrıca çok güzel cafeler yapılmış. Farklı bir günde, o sokağı seyretmek için gidip kahve içeçeğim. Sadece mağaza değil, Joy Park adında bir eğlence bölümü daha var. Orada bowling ve sinema gibi aktivitelerde var.

Tema Park alanına geldiğinizde gişeleri göreceksiniz. Biletinizi alıp sınırsız eğlenceye geçiş yapıyorsunuz.


Bir kez çocuklu, bir kez de çocuksuz gitmelisiniz, bence. Girişte, Minik Kaşifler bölümü ile başlıyorsunuz, tura. Eğer çocuklu gittiyseniz, deli gibi eğlendiğini görmek sizi çok  mutlu edecek. Minik Kaşiflerden sonra, yine büyük bir alanda çocuklar için masal ağacı, zıp zıp, minik pedallar, sihirli oda, 4D süngerbob sinema, 4D Dora ve Diego'nun maceraları sinema, atlı karınca, gelin oynayalım, kahraman itfayeciler, küçük madenciler, mini kule, neşeli çiftlik ve uçan çocuklar bölümleri bulunmakta.


Biz çocuksuz gittiğimiz için, önce bir turladık ve sonra ilk durağımız olan Nefes Kesen'e bindik.
Bindiğim an, pişman oldum. :) Ama, ikinci kez binecek cesareti de gösterdik. Bir an, öleceğinizi hissediyor bir an da kurtulduğunuzu hissediyorsunuz. En büyük adrenalin, bu...

Sanırım çığlıklarım, İstanbul'un öbür ucundan duyulmuştur. Neyse ki, çığlık atmak serbest.! :)

Aslında kelimeler ile anlatmak hafif kalıyor. Yaşamak lazım. Elbette görünce korkuyorsunuz ama, denemeye DEĞERRRR...!!!

İndikten sonra, kendimize gelmek biraz zaman aldı, tabii. Daha sakin bir şeyler yapalım dedik ve Bir Zamanlar İstanbul sokağına girdik.


Hemen ardından koşa koşa, Viking'e gittik. Nasıl eğlenceli ve keyifli.... Sırılsıklam olmak da kaçınılmaz. :) Allah'tan çıkışa, kurutma makineleri yapmışlar. Çünkü sucuk gibiydik, tabiri caizse. :) İşimize de gelmedi değil, bu sıcakta. :)

                                  


360, orada öylece bize bakıyordu. 'Hadi binelim.' 'Yok ben binemem.' konuşmaları ile yarım saat kaybettik ama o cesareti bulup binemedim. Sonrasında bin pişman tabi ki. :(


Biraz sakinleşelim dedik ve Fatih'in Rüyası'na girdik. Ah, nasıl güzel yapılmış. Sanat ekibi gerçekten iyi çalışmış. :) Her şey o kadar net ve reeldi ki..


Ve, Adalet Kulesi. Aklımı bıraktığım yerlerden biri daha. :) Kendimi, kuyuya düşmüş ve asla kurtulamayacak gibi hissettim. Sakın küçümsemeyin ve binin. :)

Çılgın Nehir'e doğru yol aldık. Başta, 'amaaan, bu çocuk işi.' desem de, farklı bir keyifi olduğunu binince anladım.


Nefes Kesen'e benzer bir şey daha vardı, Maceraperest. Durur muyuz? Hemen ona da koştuk. :)


Ve en son Safari Tüneli ile Zindan'a girip günümüzü tamamladık. Kesinlikle gitmenizi önerdiğim bir yerdeydim. İnşallah bol bol Nefes Kesen'e binersiniz. :)))


1 yorum:

  1. Ne güzel çocuklar gibi şen bir gün geçirmişsiniz :9

    YanıtlaSil